Rihanna będzie miała własny dom mody. Współpraca z LVMH potwierdzona. Znamy datę pierwszego pokazu!

Choć informacja o tym, że Rihanna szykuje się do otwarcia własnego domu mody krążyła w mediach już na początku roku, dopiero teraz francuski gigant LVMH oficjalnie potwierdził powstanie marki Fenty, wyznaczając jednocześnie datę pierwszego pokazu.

Rihanna otwiera własny dom mody pod skrzydłami LVMH

Według informacji podanych przez portal The Business of Fashion, narodziny domu mody Rihanny są już oficjalnie potwierdzone. Marka Fenty powstaje pod skrzydłami francuskiego giganta LVMH, który ma w swoim portfolio takie marki jak Christian Dior, Louis Vuitton, Fendi, Celine, Givenchy, Bulgari i inne. Dom mody piosenkarki zajmie się kolekcjami ready-to-wear, a także akcesoriami, biżuterią i okularami przeciwsłonecznymi.

Zaprojektowanie kolekcji z LVMH to dla mnie niesamowicie wyjątkowy moment. Mr Arnault [przyp. red. - dyrektor LVMH] dał mi niepowtarzalną okazję, by rozwinąć własny dom mody w sektorze luksusowym, bez żadnych ograniczeń stylistycznych. Nie mogłabym sobie wyobrazić lepszego partnera, zarówno w kwestii kreatywnej jak i biznesowej. Jestem gotowa, by pokazać światu, co razem stworzyliśmy

- mówiła Rihanna. Stworzona wcześniej przez piosenkarkę linia kosmetyków Fenty Beauty (również we współpracy z LVMH) wygenerowała przychody w wysokości 500 milionów dolarów w ciągu pierwszego roku obecności na rynku. Sukces Fenty Beauty ostatecznie przekonał dyrektora LVMH, Bernarda Arnaulta, by zbudować markę z kompletną ofertą, bazującą na ubraniach i dodatkach.

Wszyscy znają Rihannę jako wspaniałą piosenkarkę. Poprzez współpracę przy Fenty Beauty odkryłem, że to również prawdziwa businesswoman, CEO i liderka

- uzasadniał swoją decyzję Arnauld. To drugi przypadek, gdy LVMH decyduje zbudować markę modową od podstaw. W 1987 roku w ten sam sposób powstał dom mody Christian Lacroix.  

Kiedy odbędzie się pierwszy pokaz Fenty?

Ostatecznym potwierdzeniem informacji o otwarciu domu mody Rihanny okazało się wyznaczenie daty pierwszego pokazu. Odbędzie się on 22 maja w Paryżu. W przygotowaniu kolekcji pomagał piosenkarce "multikulturowy i niezwykle utalentowany zespół" składający się z kadry już pracującej w grupie LVMH. Czego możemy się spodziewać po Rihannie i jak wyglądać będą propozycje piosenkarki w wersji "luks"? Przekonamy się już niedługo! 

Skomentuj:
Rihanna będzie miała własny dom mody. Współpraca z LVMH potwierdzona. Znamy datę pierwszego pokazu!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX