Primark wypuszcza kolekcję jeansów uszytych ze 100 proc. zrównoważonej bawełny

Brytyjska marka Primark wprowadza na rynek swoją pierwszą w historii kolekcję jeansów damskich wyprodukowanych w 100 procentach z bawełny zrównoważonej. To kolejny krok w celu zapewnienia zrównoważonego zaopatrzenia w bawełnę wykorzystywaną w produktach marki.

Jeansy typu skinny dostępne będą w trzech wersjach kolorystyczych: indygo, czerni oraz jasnym błękicie. Wszystkie wyprodukowane zostały z bawełny pochodzącej z zainicjowanego w 2013 roku w Indiach programu Primark Sustainable Cotton. Program pomaga rolnikom uprawiać bawełnę przy użyciu bardziej naturalnych metod uprawy, zminimalizowaniu pestycydów chemicznych i zmniejszeniu zużycia wody, przy jednoczesnym zwiększeniu ich dochodów.

Primark stawia na modę zrównoważoną

Te dżinsy są ważnym krokiem, ponieważ naszym celem jest wprowadzenie zrównoważonej bawełny w całej naszej ofercie produktów. Dla nas cele programu są potrójne: pomoc w zmniejszeniu wpływu produkcji bawełny na środowisko, wyposażenie rolników w umiejętności, których potrzebują do poprawy warunków życia i zaoferowanie naszym klientom zrównoważonych produktów po bardzo korzystnych cenach

- wyjaśnia Katharine Stewart, dyrektor ds. etycznego handlu i zrównoważonego rozwoju w Primark

Kolekcja jeansów uszytych ze zrównoważonej bawełny jest częścią projektu Primark Cares, w ramach którego powstało już kilka kolekcji. W zeszłym roku marka wypuściła linię topów i legginsów z przetworzonego poliestru zaprojektowanych przez Alice Liveing. W kolekcji znalazły się również biodegradowalne butelki na wodę oraz damskie piżamy które do tej pory sprzedały się w liczbie ponad 11 milionów. 

Program na rzecz zrównoważonej bawełny zainicjowano w ubiegłym roku także w Pakistanie. Obecnie obejmuje ponad 28 000 rolników w Indiach i Pakistanie. Do 2022 roku Primark liczy na to, że będzie współpracował z  ponad 30.000 rolnikami, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie zrównoważonych metod uprawy bawełny.

Więcej o: