H&M planuje zamknąć 160 placówek

W 2019 roku szwedzki gigant zlikwiduje około 160 najmniej rentownych placówek. W Europie zamkniętych zostanie około 50 sklepów H&M.

W raporcie opublikowanym pod koniec ubiegłego roku koncern  H&M wskazał kraje, w których w 2019 roku planuje największą ekspansję. To przede wszystkim rynek Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowej. Szwedzki gigant skupia się przede wszystkim na sprzedaży online, w najbliższym czasie planuje otwarcie internetowych sklepów H&M w Meksyku oraz Egipcie.

H&M likwiduje sklepy w Europie, ale planuje ekspansję na innych kontynentach

H&M zamyka najsłabsze placówki w EuropieH&M zamyka najsłabsze placówki w Europie mat. prasowe

Grupa H&M planuje zamknąć około 160 sklepów, co jest częścią strategii optymalizacji (renegocjacje warunków, modernizacja przestrzeni, etc.) oraz relokacji sklepów do bardziej atrakcyjnych lokalizacji. Celem tego działania jest zapewnienie najbardziej atrakcyjnego portfolio sklepów na każdym rynku

- komentuje Magdalena Domaciuk, Communication Department SME H&M w Polsce

W 2019 roku powstać ma 335 nowych sklepów, większość z nich poza terenem Europy oraz USA. 224 sklepy będą funcjonowały pod szyldem H&M, pozostałe to salony innych marek szwedzkiego giganta - COS, &Other Stories, ARKET oraz Afound. W 25 salonach planowane jest otwarcie konceptu H&M Home. Czy H&M zamierza zlikwidować jakieś placówki w Polsce?

Jeśli chodzi o rynek polski, to w najbliższym czasie Spółka nie planuje likwidacji sklepów, natomiast są prowadzone prace nad otwarciem jednego sklepu 

-  wyjaśnia Magdalena Domanciuk.

Od trzech lat H&M boryka się z dużymi problemami finansowymi. Głównym powodem jest spadek liczby klientów. Pod koniec 2018 roku ceny akcji szwedzkiego giganta ponownie straciły na wartości, a w sklepach H&M zalegały niesprzedane ubrania o wartości ponad 4 mld dolarów.  

Więcej o:
Komentarze (13)
H&M zamyka sklepy w Europie
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 26 razy 14

  Proszę wybaczyć pisowski język, ale HM dosłownie sprzedaje szmaty, które jakości i porządnego wzornictwa nie widziały od lat. O rozmiarówce dla facetów nie wspomnę, bo oni tam chyba w prototypowni zatrudniają samych wychudzonych lgbt z metra ciętych.

 • azalia02

  Oceniono 11 razy 11

  Niestety, w ciągu ostatnich 20 lat jakość ubrań w H&M spadła w sposób dramatyczny. Tego nie rekompensują nawet niezbyt wysokie ceny. Jeśli ktoś szuka czegoś więcej niż szmatka, która się rozlezie po miesiącu, może tam w ogóle nie wchodzić.

 • golass

  Oceniono 7 razy 7

  pamietam jak jakos w 96-stym pierwszy raz zetknalem sie z h&m w duesseldorfie, to bylo cos! obecnie nie ma co tam wchodzic, smierdzi smieciara, moda jak z duszanbe... szkoda.

 • dublet

  Oceniono 8 razy 4

  Kogo obchodzą jakieś ciuchy?

 • mistermadmat

  Oceniono 3 razy 3

  To dramat!!!!!!!!! Gdzie będę kupował szmaty do podłogi ?????????????

 • rumakmorski

  Oceniono 3 razy 3

  Ooo, jak będziemy tęsknić za poliestrem!

 • qatroscc

  Oceniono 1 raz 1

  za mało w tej europie ud pasujacych do rurek, moze wychudzeni chinczycy sie zaibteresuja, chac watpie bo oni znaja sie na jakosci

 • rogan

  Oceniono 4 razy -2

  No to w sumie smutna wiadomosc dla pederastów polykajacych parówki!

 • minkat

  Oceniono 3 razy -3

  czesc po prostu otwiera pod szyldem jakiejs innej ich marki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX