Słynna suknia Versace Elizabeth Hurley obchodzi w tym roku 25-lecie

To jedna z najbardziej znanych kreacji w historii mody. Czarna suknia spięta złotymi agrafkami, w której Elizabeth Hurley pojawiła się w 1994 roku, to do dnia dzisiejszego najsłynniejszy projekt Versace.

Uszyta z czarnego jedwabiu seksowna suknia Versace, którą Elizabeth Hurley włożyła na premierę filmu "Cztery wesela i pogrzeb" w 1994 roku, jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów włoskiego domy mody. Nie dziwi więc fakt, że Donatella Versace w ostatniej kolekcji pre fall 2019 odświeżyła ikoniczny projekt tragicznie zmarłego brata.

Słynna suknia Versace obchodzi swoje 25-lecie i ponownie pojawia się w nowej kolekcji włoskiego domu mody

Suknia Versace pre-fall 2019Suknia Versace pre-fall 2019 Shutterstock

Długa suknia zaprojektowana przez Gianniego Versace szokowała odważnym dekoltem oraz efektownymi rozcięciami po bokach, spiętymi wielkimi, złotymi agrafkami. Inspirowana stylem neo punk kreacja stała się jedną z ikon mody lat 90. i najsłynniejszym projektem domu mody Versace. Sukienka, którą w 1994 roku rozsławiła Elizabeth Hurley, doczekała się setek publikacji w mediach, a także swojej własnej strony na Wikipedii. W 2007 roku kopia sukienki Versace została wystawiona na aukcji Harrod's i sprzedana za £10,690.  W 2012 roku Lady Gaga włożyła czarną sukienkę spiętą agrafkami na spotkanie z Donatellą Versace w Mediolanie. 

Po 25 latach od debiutu na czerwonym dywanie, słynna suknia spięta agrafkami wciąż inspiruje Donatellę Versace. W kolekcji na sezon jesień-zima 2019 pojawiła się nowa wersja ikonicznej sukni, która bardzo przypomina kultowy oryginał z 1994 roku.

W lipcu 2018 roku w wywiadzie udzielonym magazynowi Harper's Bazaar, Hurley przyznała ze zdziwieniem, że wiele osób wciąż pyta ją o słynną sukienkę Versace. Aktorka zdradziła, że w tamtym czasie nie było ją na stać na kreacje od znanych projektantów, a suknia Versace była jedyną rzeczą, jaką znalazła w biurze prasowym swojego chłopaka. 

Więcej o: