Suknia księżnej Diany znaleziona w second-handzie. Teraz może być sprzedana nawet za 100 tysięcy funtów

Znaleziona w sklepie z używaną odzieżą suknia, należąca do księżnej Diany, 10 grudnia będzie wystawiona na aukcji. Jej wartość szacowana jest na 100 tysięcy funtów.

Suknia księżnej Diany znaleziona w sklepie z używaną odzieżą

Jak podaje brytyjski dziennik "The Mirror", suknia została prawdopodobnie przekazana second-handowi przez zarządzającą posiadłością Mynde Park gospodynię. Właścicielką posiadłości była Caroline Twiston-Davies, przyjaciółka Księżnej Walii. To nie pierwszy taki przypadek, gdy ubrania należące do księżnej Diany pojawiają się w sklepach z używaną odzieżą. W 2016 roku na licytacji zorganizowanej przez londyński dom aukcyjny, jednym z obiektów była dzienna sukienka projektu Davida Emanuela, którą księżna miała na sobie w 1985 roku w czasie podróży do Wenecji. Sukienka została przekazana do second-handu przez Dianę, a następnie została wystawiona na aukcji. W latach 80. walijski kreator Emanuel często współpracował z Dianą, a jego najsłynniejszym projektem była legendarna suknia ślubna przyszłej księżnej Walii.

Suknia księżnej Diany kupiona w second-handzie za 200 funtówSuknia księżnej Diany kupiona w second-handzie za 200 funtów Fot. Kerry Taylor Auctions

Sukienka może zostać sprzedana nawet za 100 tysięcy funtów

Kreacja uszyta z kremowego jedwabiu, która trafi 10 grudnia na licytację domu aukcyjnego Kerry Taylor, to również projekt autorstwa Davida Emanuela. Znaleziona 1994 roku w sklepie z używaną odzieżą sukienka kosztowała 200 funtów. Kupująca ją pracownica sklepu wiedziała, że jej właścicielką była księżna Diana, nie zdawała sobie jednak wtedy sprawy z jej prawdziwej wartości. Kobieta przyznała, że dopiero po obejrzeniu dokumentu o lady Dianie, w którym rozpoznała kreację kupioną w second handzie, postanowiła skontaktować się z londyńskim domem aukcyjnym Kerry Taylor, specjalizującym się w modzie vintage. Eksperci ocenili, że sukienka na licytacji może osiągnąć cenę od 80 do 100 tysięcy funtów. Księżna Diana pojawiła się w kreacji tylko raz w 1986 roku podczas oficjalnej wizyty w Zatoce Perskiej. 

Princess Diana 1986Princess Diana 1986 Mirrorpix / Getty Images

Więcej o:
Komentarze (9)
Suknia księżnej Diany znaleziona w second-handzie. Teraz może być sprzedana nawet za 100 tysięcy funtów
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 22 razy 20

  Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby kupować ciucha za 100 tys. funtów, bo pociła się w niej znana osoba.

 • poszum

  Oceniono 9 razy 5

  O zesz! A ja, jak probowalem sprzedac na allegro moje uzywane przed 9 laty skarpetki, to nikt sie nawet nie zainteresowal.

 • tenare

  0

  Była prana?

 • arkusza

  Oceniono 3 razy -1

  a wyobraźcie sobie ile by bła warta ze śladami krwi... pieprzone nekrofile

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX