Robert Biedroń otworzył sklep. Kupisz w nim bluzy i akcesoria z jego hasłami

Robert Biedroń ruszył z nowym projektem. To sklep internetowy, w którym do kupienia są ubrania i dodatki z grafikami, które mają stać się symbolami nowej zmiany. Pieniądze ze sprzedaży produktów zostaną przeznaczone na cele statutowe think tanku Biedronia.

Sklep Roberta - pod tą niepozorną nazwą kryje się nowy projekt polityczny. Robert Biedroń wraz ze swoim zespołem przygotował produkty, które "mają stać się symbolami nowych idei, przywódców i nowej polityki na nowe czasy", które szykuje w ramach swojego think tanku.

Asortyment sklepu podzielono na kilka kategorii: do ubrania, do wpięcia, do picia, do czytania, na zakupy. Znajdziemy w nich: bluzy, koszulki, piny, torby, a także kubki i książki. Wszystkie ozdobione są grafikami, które nawiązują do tematyki bliskiej światopoglądowi Biedronia. Pojawiają się hasła "wolne media", "solidarność nas połączy", "Robert dla wolności", "świeckie państwo" czy "konstytucja naszą instrukcją". Do każdego produktu z danej linii tematycznej dołączony jest opis, w którym polityk tłumaczy problem, któremu chce stawić czoła. I tak obok zdjęcia torby "wolne media" zamiast tradycyjnego opisu "piękna torba na zakupy, wytrzymała i praktyczna" pojawia się stanowisko: "Media publiczne należą do nas wszystkich. Powinniśmy zrobić, co w naszej mocy, aby w przyszłości jak najbardziej uniezależnić je od wpływów politycznych". Z kolei bluzie "Robert dla wolności" towarzyszy informacja: "Musimy zmienić zasady gry – nie możemy typować tych samych graczy i spodziewać się lepszych rezultatów. Potrzebna jest zmiana!".

W sklepie Roberta Biedronia bluza kosztuje 110 złotych, a torba 25 złotychW sklepie Roberta Biedronia bluza kosztuje 110 złotych, a torba 25 złotych źródło: sklep.robertbiedron.pl

Robert Biedroń tłumaczy, że seria ubrań i akcesoriów powstała, by promować najważniejsze dla niego wartości. Ubiór jest szybkim, prostym i skutecznym środkiem przekazu. Tak zrodził się pomysł na sklep.        

Otworzyłem go, bo chcę stworzyć symbole, dzięki którym wszyscy, którzy chcą prawdziwej zmiany w Polsce, będą mogli to pokazać.

Wszystkie środki zgromadzone dzięki sprzedaży produktów zostaną przeznaczone na cele statutowe think tanku Biedronia. Ceny zaczynają się od 15 złotych za pin i 25 złotych za torbę, a kończą na 50 złotych za T-shirt i 110 złotych za bluzę. Autorkami grafik są Dorota Kostowska i Magda Arażny (Magda Rysuje) tworzące duet TheInkers. 

Robert Biedroń otworzył sklep z ubraniami i akcesoriamiRobert Biedroń otworzył sklep z ubraniami i akcesoriami Igor Nizio / źródło: www.facebook.com/RobertBiedron

To nie pierwszy raz, gdy moda działa w służbie polityki i inicjatyw społecznych. Niedawno pisaliśmy o kolekcji Anji Rubik i Local Heroes pod hasłem #Sexedpl, która ma promować tolerancję, a także akcji zorganizowanej przez firmę Rimmel - "I will not be delated", której celem jest walka z "hejtem" w sieci.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter! KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA!

Punk i moda. Kto wprowadził niepokorny ubiór na salony?

Więcej o:
Komentarze (12)
Robert Biedroń otworzył sklep. Kupisz w nim bluzy i akcesoria z jego hasłami
Zaloguj się
 • nukula4

  Oceniono 16 razy 8

  To dowód na to ze może się sam utrzymać i nie musi ciągnąć z urzędu. I oto chodzi. Pawłowicz nawet nie wie dzieci potrzebują pokarmu, nie jest to wzorcowa matka Polka ...

 • bialarawska

  Oceniono 3 razy 3

  Pomysł dobry, produkty brzydkie.
  Dla hejterów: facet nie kradnie i nie przepuszcza Waszych, społecznych pieniędzy - to źle?

 • 1group

  Oceniono 4 razy 0

  W Gazecie święto,ich ulubieniec wziął się za uczciwą robotę? Pewnie najmie murzynów.:)

 • ktos210

  Oceniono 18 razy 0

  Z czegoś żyć trzeba - żenada jak zwykle.

 • sarna291

  Oceniono 18 razy 0

  populista, cyrkowiec, narcyz,egoista ... ja ja ja ja ja , wszystko ja

 • rezimthuska

  Oceniono 17 razy -3

  a gdzie haslo stulecia ? "zlapalem policjanta za palke" ???

 • hmmm11

  Oceniono 19 razy -3

  jak zawsze chodzi o kase...

 • elasp

  Oceniono 17 razy -5

  Byłoby oznaką konsekwencji, gdyby do sklepu można było wchodzić od tyłu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX