Gdy wypadają włosy

Wypadanie włosów to proces naturalny. Jednak, gdy się nasila i dziennie tracisz ich więcej niż 100, skonsultuj się z dermatologiem

Włos rośnie ok. 6-8 lat. Potem wypada i na jego miejsce wyrasta nowy. Jednak jeśli znajdujesz sporo włosów na poduszce, w wannie po myciu głowy, na szczotce, idź do lekarza, który zdiagnozuje przyczynę wypadania i pomoże wyleczyć problem. Włosy gubimy najczęściej z powodu zaburzeń hormonalnych, niedoboru niektórych pierwiastków w diecie (szczególnie groźne jest drastyczne odchudzanie). Przyczynami mogą być też wysoka gorączka (efekt jest odwleczony w czasie), nasilony łojotok, stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków. Zabiegi fryzjerskie mają wpływ raczej na kondycję włosów - brak połysku, przesuszenie, a nie na skórę głowy i cebulki włosowe, chyba że preparat wywołuje alergię. Wtedy jest niebezpieczny (warto zrobić próbę uczuleniową na potylicy - efekt widać prawie natychmiast). Ważną rolę odgrywa także stres, ponieważ rozregulowuje system hormonalny i w ten sposób może nasilać wypadanie włosów.

Jeśli chcesz wzmocnić czuprynę, warto wspomóc się witaminowo-ziołowymi specyfikami doustnymi oraz zastosować kuracje kosmetyczne: preparaty działające na skórę głowy, mieszki i cebulki włosowe oraz łagodne szampony i odżywki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.