Kolekcja polskiej marki inspirowana popularnym, nowojorskim klubem nocnym "Studio 54"

Madnezz to polska, kobieca marka modowa. Czym się charakteryzuje i co jest w niej wyjątkowego? Nie jest masówką, każdy projekt jest oryginalny, ma swoją właną historię. Z metką Madnezz kupicie eleganckie sukienki i kombinezony. Materiały, z których powstają projekty, mają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który podkreśla czystość i jakość wyrobów włókienniczych.

Nam wpadła w oko kolekcja marki Madnezz, która niedawno miała premierę. Inspiracją do jej powstania był popularny klub "Studio 54", którego historię poznasz w dalszej części artykułu. Wybraliśmy perełki polskiej marki na nadchodzące grudniowe uroczystości takie jak święta i sylwester. Nie mogliśmy pominąć także pięknych sukienek utrzymanych w stylistyce i kolorystyce retro, które pokochają modne i eleganckie kobiety

 

Imprezowa kolekcja marki Mednezz

W naszych propozycjach imprezowych króluje czerń, ale znalazły się także dwie czerwone perły - długie kombinezony w intensywnym kolorze. Na jaką okazje sprawdzą się sukienki? Małe czarne świetnie sprawdzą się w świąteczne dni - wystarczą dodatki, które rozjaśnią stylizacje. Propozycje z dekoltem, na jedno ramię i o długości maxi to dobry wybór na bal sylwestrowy. Zbliża się także czas studniówek - naszym zdaniem te sukienki zdadzą egzamin na 100%.

Sukienki MadnezzSukienki Madnezz Fot. Materiały partnera

Odzież marki Mednezz - propozycje do pracy

Projekty marki są minimalistyczne, ale niczego im nie brakuje. Kolory i kroje, które wykorzystuje marka, są bardzo kobiece. Długie sukienki idealnie sprawdzą się do jesiennych i zimowych stylizacji. Przedstawiamy eleganckie propozycje, które sprawdzą się do pracy. 

Sukienki MadnezzSukienki Madnezz Fot. Materiały partnera

Studio 54 - historia nowojorskiego klubu, który inspiruje artystów

Studio 54 to nowojorski klub nocny mieszczący się przy 254 West 54th Street na Manhattanie. Działalność rozpoczął w 1927 roku jako studio nagraniowe, a w 1977 roku powstał tam wyjątkowy klub nocny. Charakteryzował się ogromną przestrzenią, światłami sterowanymi komputerowo, przestronnym parkietem i zmieniającymi się dekoracjami. Za architekturę wnętrz odpowiadała firma Aerographics, która zaprojektowała słynny wiszący półksiężyc z ludzką twarzą, który wciąga kokainę ze srebrnej łyżeczki. Oświetlenie zaprojektował duet Paul Marantz-Jules Fisher - wcześniej odpowiadali oni za koncerty The Rolling Stones. Cała aranżacja klubu zajęła 6 tygodni. Jedną z pierwszych promotorek imprez klubowych była Carmen D’Alessio. Twórcy klubu spotykali się z członkami nowojorskiej śmietanki towarzyskiej i wspominali, że wkrótce otworzy się w mieście nowe, ekskluzywne miejsce. Na liście zaproszonych na otwarcie gości pojawili się: Mikhail Baryshnikov, Dustin Hoffman, Calvin Klein. Początek wieczoru nie zapowiadał jednak sukcesu, ale wszystko zmieniło się o północy - tłum przed wejściem był tak wielki, że nie można było otworzyć drzwi. Na ulicy w limuzynie czekał na wejście Frank Sinatra, ale nie dał rady przedrzeć się przez tłum i nie wszedł do środka. Jack Nicholson też nie dostał się do Studia. Szczęśliwcy, którzy weszli, a było ich ponad tysiąc, podziwiali nowoczesny i oryginalny wystrój nowego klubu. Tańczyli w rytm disco, które z winylowych płyt puszczał DJ Richie Kaczor. Tej nocy na parkiecie można było spotkać m.in. Cher, Grace Jones, Margaux Hemingway i Biankę Jagger.

Sprawdź - piękne kombinezony na lato!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.