Poziomy rower stacjonarny - czy warto go mieć?

Planujesz zakup roweru stacjonarnego? Na pewno w pierwszej kolejności pomyślałeś o najbardziej popularnym, pionowym modelu. Istnieją też poziome. Czym różnią się od tych pierwszych? Czy są warte zakupu? Jakie mają zalety i jaki wpływ na organizm? Odpowiadamy!

Rower stacjonarny poziomy - czy warto?

Rowery poziome nie cieszą się zbyt dużą popularnością, zajmują w domu więcej miejsca, jest to jednak świetny sprzęt do treningu mięśni. Czy warto kupić model poziomy? Jeśli przygotowujesz się do wyprawy rowerowej lub chcesz zostać profesjonalnym kolarzem, zdecydowanie lepiej do ćwiczeń w domu sprawdzi się stacjonarny rower pionowy, ponieważ konstrukcją przypomina klasyczny rower.

Jeśli za cel stawiasz sobie poprawę kondycji fizycznej lub chcesz zmniejszyć swoją wagę, polecamy model poziomy.

 

Pedałując na poziomym rowerze stacjonarnym nie przeciążasz stawów kolanowych, co zmniejsza w dużym stopniu ryzyko kontuzji - to szczególnie ważny aspekt dla osób z nadwagą. Model poziomy zamiast siodełka ma siedzisko z oparciem, które przypomina fotel, co zwiększa komfort jazdy.

Rower poziomy to świetny wybór dla osób chcących połączyć trening cardio z ćwiczeniem siłowym.

Oto rowery poziome do 1600 złotych

Stacjonarny rower poziomy - jaki ma wpływ na organizm?

Wbrew pozorom na rowerze stacjonarnym nie pracują jedynie nogi – trenujesz wiele innych części ciała. Podczas jazdy mocno pracują uda, a więc mięśnie się rozbudowują, a nogi wysmuklają. Pracują mięśnie łydek, co również ma wpływ na poprawę wyglądu, oraz mięśnie brzucha – tak, tak! Na rowerze poziomym brzuch pracuje równie solidnie. W bezruchu nie pozostają również mięśnie pośladkowe, modelujemy więc pośladki a kręgosłup nie ulega przeciążeniom.

Dla wzmocnienia efektów warto do ćwiczeń na rowerze poziomowym wprowadzić interwały. W jaki sposób? Warto naprzemiennie pedałować szybo, na najlżejszym biegu, a następnie ustawić większy opór i symulować wjazd pod górę, tak by intensywniej spalać kalorie i solidnie ćwiczyć mięśnie.

Rower poziomy stacjonarnyRower poziomy stacjonarny Fot. Homebook, materiały partnera

Zalety stacjonarnego roweru poziomego

  • dba o bezpieczeństwo odcinka lędźwiowego kręgosłupa;
  • pozwala ćwiczyć w wygodnej pozycji;
  • wpływa na poprawę kondycji;
  • ćwiczenia pomagają uregulować poziom cukru i cholesterolu we krwi;
  • ćwiczenia polepszają wydolność oddechową;
  • jazda pomaga zredukować nadwagę;
  • ćwiczenia zwiększają naszą wytrzymałość;
  • wzrasta siła mięśni ud, łydek, modelują się pośladki i brzuch;
  • urządzenia jest odpowiednie dla osób z nadwagą oraz seniorów.

Wadą rowerów stacjonarnych poziomych jest fakt, że zajmują dużo więcej miejsca niż modele pionowe, co może być problemem w pomieszczeniach o małym metrażu. Drugą wadą jest cena zdecydowanie wyższa niż ceny rowerów pionowych. Polecamy więc obserwować sklepy sportowe i szukać promocji lub kupić sprzęt podczas wyprzedaży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.