Królowa Elżbieta II w ulubionych butach "it-girls". Modne i wygodne!

Kasia Żechowicz
22.03.2018 14:00
Królowa Elżbieta w mokasynach Gucci

Królowa Elżbieta w mokasynach Gucci (Źródło: www.instagram.com/nichelifestyle/ www.instagram.com/thinkglam.hk / Kolaż Avanti24)

Królowa Elżbieta II właśnie udowodniła, że najnowsze trendy jej nie straszne i potrafi wykorzystać je w klasycznych stylizacjach godnych królewskich wystąpień.

Wczoraj, podczas obchodów 250. urodzin Royal Academy of Arts czyli królewskiej instytucji artystycznej mieszczącej się w Londynie, królowa Elżbieta II zaprezentowała się w najmodniejszych butach sezonu.

Królowa Elżbieta II w mokasynach GucciKrólowa Elżbieta II w mokasynach Gucci Źródło: www.instagram.com/nichelifestyle/ www.gucci.com / Kolaż Avanti24

Mowa o mokasynach Gucci, które uchodzą za ulubiony model "it girls", czyli modowych influencerek. Nosi je Chiara Ferragni i Aimee Song, a w Polsce m.in. Jessica Mercedes. Tym samym brytyjska królowa zamknęła usta wszystkim, którzy posądzali ją o zbyt staroświeckie stroje. Mokasyny Gucci to ostatni krzyk mody, a Elżbieta II sprytnie wkomponowała je do ulubionego zestawu z jednokolorową garsonką.

Jak się okazuje, współczesna moda skierowana jest nie tylko do młodych osób. Dojrzałe kobiety również mogą czerpać z niej garściami. Skórzane mokasyny wskrzeszone przez markę Gucci to model, który Aldo Gucci wprowadził do oferty już w latach 50. Od tego momentu miało je na nogach wiele znanych osób, a jedna para znajduje się nawet w nowojorskim Metropolitan Musem of Art. W ostatnich sezonach Alessandro Michele, aktualny dyrektor kreatywny włoskiego domu mody, urozmaicił je futrem i tropikalnymi skórami. Najbardziej popularny pozostał jednak klasyczny model w czerni.

Wielki sukces mokasynów Gucci zainspirował inne marki do stworzenia podobnych modeli. Znaleźliśmy je m.in. w kolekcjach Aldo, Gino Rossi, Carinii, Hogl. 

To już drugi raz w ciągu ostatniego miesiąca, gdy Elżbieta II komentowana jest w kontekście mody. Podczas lutowego Fashion Week w Londynie królowa zasiadła w pierwszym rzędzie pokazu brytyjskiego projektanta Richarda Quinna. Nigdy wcześniej głowa państwa nie pojawiła się na tego typu evencie. Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj: Królowa Elżbieta na London Fashion Week. Co sprowadziło monarchinię na pokaz mody?

Więcej o: