Akcesoria do laptopów: myszy, słuchawki, podstawki i inne

KS
28.06.2018 12:00
Akcesoria do laptopów: myszy, słuchawki, podstawki i inne

Akcesoria do laptopów: myszy, słuchawki, podstawki i inne (fot. unsplash)

Akcesoria do laptopów ułatwiają i usprawniają pracę na komputerach przenośnych. Wybraliśmy dla was najciekawsze myszy, słuchawki i wiele innych przydatnych gadżetów.

Myszy bezprzewodowe

Jakie akcesoria do laptopów są najbardziej użyteczne? Dla wielu osób korzystanie z laptopa bez myszy jest bardzo uciążliwe. Do urządzeń przenośnych najlepiej sprawdzają się myszy bezprzewodowe, które dodatkowo są zwykle mniejszych rozmiarów. Warto zwrócić uwagę na to, by mysz dobrze pracowała na różnych powierzchniach, dzięki czemu nie będziemy musieli korzystać dodatkowo z odpowiedniej podkładki. Duża czułość pozwoli na wygodniejsze i dokładniejsze korzystanie z myszy na większych monitorach. 

Myszy bezprzewodoweMyszy bezprzewodowe kolaż redakcja, materiały partnerów

Słuchawki do laptopa

W zależności od tego, do czego głównie używamy laptopa wybór słuchawek może nie być taki prosty. Słuchawki dla graczy muszą charakteryzować się wysoką jakością dźwięku, najlepiej przestrzennego oraz dobrym mikrofonem, który pozwoli na wygodną komunikację z innymi graczami. Do pracy wystarczą tańsze słuchawki, ale dobrze jeśli będą miały wbudowany mikrofon, ponieważ te montowane w laptopach nie zawsze są dobrej jakości i często może nas nie być słychać, gdy prowadzimy ważne rozmowy i wideokonferencje. 

Słuchawki do laptopaSłuchawki do laptopa kolaż redakcja, materiały partnerów

Akcesoria do laptopów: głośniki 

Jeżeli lubimy oglądać filmy i słuchać muzyki z laptopa to być może lepszym rozwiązaniem od słuchawek będą głośniki. Jeżeli zależy nam na mobilności to dobrze sprawdzą się niewielkie i lekkie głośniki na Bluetooth. Jakość dźwięku płynącego z laptopa często pozostawia wiele do życzenia, dlatego jeżeli zależy nam na najwyższej jakości i dobrej głośności to warto zainwestować w dodatkowy komplet głośników. 

Akcesoria do laptopów: głośnikiAkcesoria do laptopów: głośniki kolaż redakcja, materiały partnerów

Podkładki chłodzące do laptopa

Przegrzanie laptopa to częsty problem zwłaszcza w upalne dni. Nie wszystkie laptopy będą potrzebowały dodatkowego chłodzenia, ale zwłaszcza starsze maszyny mogą wiele zyskać na obniżeniu temperatury. Przed zakupem należy zorientować się czy dany model podkładki będzie pasował rozmiarem do naszego laptopa oraz czy poziom głośności, jaki będzie wydawać wiatrak, będzie nam odpowiadał. Warto też zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana podkładka - tańsza, wykonana z tworzywa sztucznego nie będzie właściwie odprowadzać ciepła od laptopa.

Inne akcesoria do laptopów znajdziecie poniżej. 

Zobacz także
  • Plecaki i torby na laptopa Plecaki i torby na laptopa: praktyczne i modne propozycje
  • laptop do nauki Najlepszy laptop do nauki. Jaki model wybrać?
  • Dla wszystkich miłośników muzyki Dla wszystkich miłośników muzyki: najlepsze głośniki, słuchawki, odtwarzacze