Golarka foliowa czy głowicowa - jaką wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

KS
19.06.2018 09:30
Masz dość wymiany jednorazowych maszynek i zastanawiasz się nad wyborem golarki elektrycznej? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie. Podczas wyboru liczy się nawet typ zarostu!

Golarka elektryczna męska - rodzaje

Golarka foliowa - składa się z tzw. folii tnącej (jednej, dwóch lub trzech w danym modelu). Im ich więcej - tym lepsze i dokładniejsze golenie. Są doskonałym wyborem jeżeli macie wrażliwszą skórę twarzy i dobrze sprawdzają się zwłaszcza do miękkiego zarostu. Jednak te z potrójnym systemem są na tyle dokładne, że poradzą sobie również z twardszym zarostem. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena, jednak golenie zajmuje więcej czasu niż golarką głowicową. 

Golarka głowicowa (rotacyjna) - składa się z ruchomych głowic, co powinno przekładać się na komfort golenia, ponieważ maszynka lepiej dopasowuje się do kształtu twarzy. Do wyboru mamy modele od jedno do pięciogłowicowych. Nadają się do każdego typu zarostu i poradzą sobie nawet z tym najbardziej wymagającym. Są jednak często znacznie droższe od modeli golarek foliowych, ale pracują szybciej. 

Jaką golarkę kupić - parametry techniczne

Bez względu na to, czy decydujemy się golarkę foliową czy rotacyjną, warto zwrócić uwagę na typ zasilania. Na rynku mamy do wyboru modele: akumulatorowe, sieciowe, akumulatorowo-sieciowe oraz na baterie. Największą popularnością cieszą się modele akumulatorowe i akumulatorowo-sieciowe, ponieważ nie ograniczają ruchu. 

Do innych ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę czas pracy na pojedynczym ładowaniu oraz długość ładowania. Równie ważna jest ogólna jakość wykonania i to, czy golarka wygodnie leży w ręku oraz jak łatwo się ją czyści. Przydatna może być również funkcja golenia zarówno na mokro jak i na sucho.

Golarka męska - dodatkowe funkcje warte uwagi

Poza podstawowymi parametrami warto zwrócić uwagę również na funkcje dodatkowe, takie jak wodoszczelność, antypoślizgowy uchwyt, szybkie ładowanie i jego wskaźnik oraz dodatkowe akcesoria, które pozwolą nam osiągnąć najlepsze efekty golenia. Być może warto zaopatrzyć się w model z dodatkowymi nakładkami do stylizacji brody oraz trymerem. Warto by w zestawie znalazły się także pędzle do czyszczenia maszynki, a najbardziej wymagające osoby mogą poszukać modelu ze specjalną stacją czyszczącą. 

Nie sposób wskazać jednoznacznie, która z nich jest lepsza - golarka foliowa czy rotacyjna i pod uwagę powinniśmy wziąć zarówno typ zarostu, wrażliwość skóry jak i to ile czasu chcemy poświęcać na dokładne golenie lub ile chcemy wydać na zakup maszynki elektrycznej. Poniżej wybraliśmy więcej wartych polecenia modeli. 

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • zigzaur

    Oceniono 2 razy 2

    Nie kupować golarek Remington. Folia pęka po roku, w sprzedaży jest dostawa wiązana folii z nożykiem w cenie 50 % nowej golarki, dostawa kurierem po 3 tygodniach z dodatkowymi kosztami.

  • rw1270

    Oceniono 3 razy 1

    Kiedys kupilem foliowa Brauna i oddalem po pierwszym goleniu. Bylo gladko, ale pieklo jak diabli, wiec zostalem na goleniu na mokro. Po kilku latach kupilem rotacyjna Philipsa i uzywam do dzis, juz trzecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX