Jak zadbać o brodę? Wybraliśmy najlepsze trymery i akcesoria do pielęgnacji brody

KS
07.05.2018 11:00
Aby broda wyglądała męsko i elegancko, musi być zadbana. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i akcesoria do pielęgnacji brody i zarostu. Wybraliśmy kilka naszych typów i podpowiadamy, na co zwracać uwagę przed zakupem.

Trymery do brody

Trymer to jeden z podstawowych sprzętów do pielęgnacji brody, który umożliwia nam utrzymanie jej długości i kształtu w takiej formie, jakiej oczekujemy. Ma o wiele większą precyzję niż maszynka do golenia, dlatego sprawdza się znacznie lepiej przy pielęgnacji brody. Najważniejszym parametrem na jaki będziemy musieli zwrócić uwagę jest możliwość regulacji długości zarostu. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj ostrzy oraz w miarę możliwość poszukać modelu, który nie wymaga ich oliwienia. 

Trymery do brodyTrymery do brody kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. unsplash

Sprawdź również, jak wybrać golarkę elektryczną >>>

Szczotki do brody - kartacze

Odpowiednia szczotka i grzebień to zdecydowanie pierwsze "gadżety", po które musicie się zapatrzeć, jeśli planujecie zapuszczać brodę. Grzebień sprawdzi się przede wszystkim przy układaniu dłużej brody, ale to właśnie odpowiednia szczotka, tzw. kartacz wspomoże codzienną pielęgnację. Regularne szczotkowanie nie tylko sprawi, że broda będzie się lepiej układać, ale także pobudza skórę twarzy i poprawia ukrwienie, co bezpośrednio będzie wpływać na zdrowszy wygląd brody i zarostu. 

Szczotki do brody - kartaczeSzczotki do brody - kartacze kolaż redakcja, materiały partnerów

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Poza kartaczem do pielęgnacji brody przy się również specjalny olejek - to podstawowy kosmetyk, który zapewni nawilżenie brodzie oraz skórze pod nią. Minimalizuje tym samym podrażnienia i zamyka łuski włosów, dzięki czemu są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne czy nieprzyjemne zapachy (jak dym papierosowy czy spaliny). Kiedy broda jest na tyle długa, że zaczyna odstawać, warto zaopatrzyć się w balsam do brody lub wosk (jeśli balsam nie daje rady). W pielęgnacji może pomóc również specjalny szampon, który odżywia brodę i poprawia jej wygląd. 

Kosmetyki do pielęgnacji brodyKosmetyki do pielęgnacji brody kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. manlovesmanatees.tumblr.com

Poniżej znajdziecie więcej akcesoriów i kosmetyków dla brodaczy. 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX