Buty do biegania - największy przegląd modeli w okazyjnych cenach

KS
27.04.2018 12:30
Sezon dla biegaczy rozpoczął się już na dobre i jak wiadomo obuwie jest jednym z najważniejszych elementów ekwipunku. Jeśli planujesz wymienić swoje buty biegowe lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem - sprawdź nasz przegląd obuwia w okazyjnych cenach.

Buty do bieganiaButy do biegania kolaż redakcja, materiały parterów, fot. pexels

Oferta butów biegowych na rynku jest tak duża, że czasem nawet osoby, które trenują stosunkowo długo, mogą mieć problem z wyborem idealnego modelu. Od wyboru prawidłowych butów jednak zależeć będzie nasz komfort podczas treningu oraz ryzyko kontuzji. W największym mierze na zakup właściwych butów będzie wpływać kształt naszej stopy. 

Wyróżniamy trzy typy - supinator, pronator czy neutral, które mówią nam o tym, jak stopa układa się podczas biegania, co z kolei wpłynie na wybór idealnych butów. Test na to, do jakiej grupy przynależymy możemy wykonać w domu lub w specjalistycznym sklepie dla biegaczy. Domowym sposobem jest porównanie odcisku stopy na kartce papieru. Odcisk stopy pronatora będzie zwarty i niemal całkowity, supinatora - bardzo wąski, wręcz przerywany w odcinku podbicia stopy. Idealny odcisk stopy oznacza, że jesteśmy w gronie "neutralnym". 

Buty dla pronatorów powinny zapewniać dobrą stabilizację i być wzmocnione po wewnętrznej stronie stopy. Takie buty najczęściej mają oznaczenie Motion Control lub Stability. Supinatorzy są w znacznie gorszej pozycji, ponieważ o wiele ciężej jest znaleźć przeznaczone dla nich obuwie - najważniejsze to jednak wystrzegać się tych dla peonatorów. Osoby o neutralnym kształcie stopy mają największy wybór na rynku i najłatwiej będzie dla nich znaleźć odpowiednie obuwie.

Poniżej staraliśmy się dla was wybrać najciekawsze propozycje dla każdego z typów.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX