Mario Menezi - polska marka o włoskim brzmieniu, którą pokochały gwiazdy

Kasia Żechowicz
12.03.2018 17:00
Kinga Rusin, Agata Steczkowska, Dorota Gardias i Anna Dereszowska to tylko niektóre ze znanych klientek Mario Menezi. Za włoską nazwą marki kryje się polski rodowód, ale wpływy z Italii są tu wyraźnie widoczne.

Tegoroczny Dzień Kobiet marka Mario Menezi świętowała w szczególny sposób. 8 marca w eleganckich wnętrzach krakowskiego hotelu Mercure odbyła się gala mody z cyklu Mercure Fashion Night. Najważniejszym punktem programu była prezentacja kolekcji Doroty i Dariusza Pieniaków. To oni stoją za elegancką marką Mario Menezi, znaną wśród gwiazd i wielbicielek mody wieczorowej oraz biznesowej. 

Mario Menezi - pokaz kolekcji / Kinga Rusin w płaszczu Mario MeneziMario Menezi - pokaz kolekcji / Kinga Rusin w płaszczu Mario Menezi Mat. prasowe / www.instagram.com/kingarusin

Włoska nazwa marki nawiązuje do sztuki tradycyjnego krawiectwa, którą założyciele Mario Menezi pielęgnują już blisko 20 lat. Szycie na miarę stało się wizytówką firmy, której kreacje wpisują się w kategorię "alta moda" (czyli wysokiego krawiectwa). Podczas gali zaprezentowano trzy linie ubrań dla kobiet: business, koktajl i wieczorowe. Każda z nich odnosiła się do innych okazji, ale wszystkie połączyła elegancja, romantyzm i wyważony seksapil.

Mario Menezi - pokaz kolekcjiMario Menezi - pokaz kolekcji Mat. prasowe

Pokaz wyreżyserował Jarosław Szado, a całe wydarzenie poprowadził Mateusz Hładki. Wśród gości nie zabrakło stałych klientek marki: Beaty Kozidrak, Doroty Gardias i Agaty Steczkowskiej. Oprócz nich projekty Mario Menezi (nie tylko z kategorii mody wieczorowej) noszą Kinga Rusin, Anna Dereszowska czy Edyta Herbuś. Imponujące kreacje gwiazd w wykonaniu Mario Menezi można podziwiać na najważniejszych imprezach i w programach telewizyjnych. Nam szczególnie spodobała się Kinga Rusin w jedwabnej sukience w stylu retro i kaszmirowym płaszczu, które gwiazda wybrała na prezentację ramówki TVN. Zachwycają również misterne hafty na kreacji Edyty Harbuś z 18. Balu Dziennikarzy, a także piękna dekoracja sukni Agnieszki Jastrzębskiej z tej samej imprezy.

Mercure Fashion Night to cykl imprez poświęconych modzie organizowany przez sieć hoteli Mercure. Za każdym razem do współpracy zapraszany jest inny projektant, którego styl jest spójny z designem goszczącego go hotelu. W przypadku Mario Menezi i Mercure w Krakowie punktem wspólnym okazał się wysublimowany smak i dbałość o tradycję. Przeczytaj naszą relację z wydarzenia we Wrocławiu: Mercure Fashion Night by Anna Drabczyńska we Wrocławiu.

Poniżej wspomniana wcześniej stylizacja Kingi Rusin, którą warto się zainspirować! 

  

Zobacz także
  • Joanna Brodzik Metamorfozy gwiazd - jak zmienił się styl Joanny Brodzik
  • rozenek Małgorzata Rozenek w butach kultowej marki!
  • Streep Styl Meryl Streep - klasyczna elegancja w wydaniu glamour
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • beata jarmolowska

    0

    Toz to moda rodem z Chinskiego Centrum Handlowego.Płaszcz pani Rusin ma zle skrojone ramiona.MARSZCZY SIĘ I WISI.I tkaniny ci państwo maja fatalnej jakosci. Efekciarski, pseudowloski,pretensjonalny szajs.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX