Naszywki na ubrania dla dzieci. Tani i oryginalny sposób, żeby wyróżnić strój naszego dziecka

Redakcja
16.05.2018 16:36
Nie masz pomysłu, jak w prosty i tani sposób urozmaicić ubrania swojego dziecka? Spróbuj użyć naszywek i naprasowanek, które szybko umieścisz na bluzkach, spodniach i sukienkach. Gdzie je kupić i jak to zrobić? Podpowiadamy!

Szukasz inspiracji, jak odświeżyć garderobę swojej pociechy? Twoje dziecko domaga się oryginalnych i kolorowych ubrań? Zamiast kupować nowe bluzki, sukienki czy spodnie, polecamy najpierw spróbować odświeżyć je domowym (i dużo tańszym!) sposobem. Mowa o naszywkach i naprasowankach, czyli elementach, które w prosty sposób umieścimy na dziecięcej odzieży, zmieniając jej charakter. Jak to zrobić? 

bawiące się dziecibawiące się dzieci Fot. www.unsplash.com

Naszywki - jak umieścić je na ubraniu dziecka?

Najłatwiejszą i najbardziej oczywistą metodą jest oczywiście przyszycie naszywki za pomocą igły i nitki. Pamiętaj, by do obszycia naszywki dobrać odpowiedni kolor nici i dobrze przemyśleć, na jakie ubranie będziesz naszywać ozdobę. Codzienne bluzki czy spodnie wykonane z bawełny lub innych popularnych tkanin nie ucierpią na tym zabiegu, lecz odzież z tkanin syntetycznych może stracić swoje właściwości, gdy ją przedziurawimy. Drugim sposobem jest przyklejenie naszywki za pomocą specjalnego kleju - zwykle znajdziesz go w zestawie z naszywkami lub w sklepie, w którym zaopatrujesz się w te dodatki.

Naprasowanki - jak umieścić je na ubraniu dziecka?

Naprasowanki to alternatywa dla naszywek. Jak umieścić je tak, by dobrze się trzymały? Przede wszystkim przed przystąpieniem do aplikacji wyprasuj ubranie. Płaska powierzchnia sprawi, że aplikacja dokładniej przyczepi się do materiału. Następnie połóż ozdobę na ubraniu i zacznij prasować. Uwaga! Żelazka powinno być ciągle w ruchu, nie można przyłożyć go do ubrania i trzymać - spowoduje to spalenie ozdoby. Po oderwaniu wierzchniej warstwy papieru poczekaj, aż motyw przeschnie i utrwali się. 

Naszywki i naprasowanki - gdzie je znaleźć?

Ozdób na ubrania dla dzieci szukaj w pasmanteriach. Prawie każdy sklep będzie miał tego typu gadżety. Oprócz sklepów stacjonarnych, dobrym miejscem do zakupu naszywek i naprasowanek to internet. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji ozdób, które pozwolą ci odmienić garderobę twojego dziecka.

naszywki na ubranie dzieckanaszywki na ubranie dziecka Fot. materiały partnerów

Naszywki na ubrania dla chłopca

Naszywki na ubrania dla dziewczynki 

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?

Zobacz także
  • Modne ubrania dla dziewczynek Modne ubrania dla dziewczynek w wieku 10 lat. Da się markowo i tanio
  • Moda wakacyjna dziecięca Moda wakacyjna. Jak ubrać dziecko na plażę? Da się modnie i tanio!
  • Reserved kids Reserved baby. Tanie ubrania dla dzieci do lat 2