W 2018 postaw na kolor! Styl pop wygrywa z instagramowym minimalizmem

Kasia Żechowicz
04.01.2018 15:00
Kolory pop - trendy na rok 2018

Kolory pop - trendy na rok 2018 (Źródło: Imaxtree / www.instagram.com/macademiangirl)

A gdyby tak wrócić do czasów, gdy bazą stylizacji były kolorowe legginsy, a nie biały T-shirt? Projektanci i "ulica" są za! W 2018 roku burzymy wyidealizowany obraz minimalistycznych zdjęć z instagrama, bawiąc się stylem pop, w którym nie wszystko musi tworzyć perfekcyjną kompozycję.

Zwykły, biały T-shirt, jeansy i marynarka - tak w ostatnich sezonach brzmiał przepis na udaną stylizację. Minimalistyczne zestawy w połączeniu ze skandynawskimi wnętrzami to obraz typowy dla mediów społecznościowych. Efektem jest strumień wyidealizowanych, nie zaburzonych zbyt agresywnymi kolorami zdjęć, które po pewnym czasie stały się po prostu...nudne!

PantonePantone www.instagram.com/pantone

Tę samą monotonność dostrzegł amerykański Instytut Pantone, który co roku wyznacza modną paletę barw, stanowiącą ważne źródło inspiracji dla projektantów i trendsetterów. Wyrok badaczy trendów na rok 2018 brzmi: wycofujemy się z zachowawczego minimalizmu, a wkraczamy w dużo bardziej odważną krainę stylu pop!

Pop czyli kolor

Kolory popKolory pop Imaxtree / www.instagram.com/waltervanbeirendonck / Kolaż Avanti24

Podstawowym wyznacznikiem stylu pop jest kolor w mocnej postaci. Za najmodniejszą barwę 2018 roku uznano fiolet symbolizujący odkrywanie i kreatywność. Ta ostatnia cecha staje się najważniejszym słowem-kluczem i motywem przewodnim, który ma być widoczny w codziennych stylizacjach. Projektanci zachęcają do odważnego i nietuzinkowego łączenia kolorów, pozbawionego barier wyznaczanych przez skrępowanie czy obawę przed negatywną oceną ze strony innych.

Stylizacja w kolorach popStylizacja w kolorach pop www.instagram.com/macademiangirl / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Prowodyrami kolorowej zmiany są takie domy mody jak Gucci, Prada, Dries van Noten czy Balenciaga, które żywią się eksperymentem i mocnymi barwami. Instytut Pantone zwraca uwagę na rosnącą siłę żółci, różu, fioletu i pomarańczu - kolorów, które mocno kojarzą się z szalonymi latami 80., a w 2018 roku tworzą zupełnie nową, intrygującą alternatywę dla biało-czarnych, schematycznych zestawów.       

Pop czyli miks

Mocne kolory to nie jedyna charakterystyka stylu pop. Drugim słowem kluczem jest miks! W 2018 roku eksperymentujemy z nowymi połączeniami ubrań i dodatków. Stare łączymy z nowym, wzorzyste z jednolitym, eleganckie ze sportowym. Pozornie nie pasujące do siebie elementy mają szansę stworzyć zgraną kompozycję tylko wtedy, jeśli będzie w niej widać naszą kreatywność i odwagę w prezentacji własnego, modowego dzieła. 

Stylizacja w kolorach popStylizacja w kolorach pop Źródło: Imaxtree / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Alternatywą dla tych, którzy nie czują się zbyt pewnie w odważnych zestawieniach, są mocne dodatki. Stonowane stylizacje urozmaicamy barwnymi torebkami, dużą biżuterią, rzucającym się w oczy obuwiem czy kolorowym make-upem. Już teraz, podczas trwających wyprzedaży, warto wypatrywać popowych "perełek" na nowy sezon.

Pop czyli symbole kultury popularnej

Trzecim składnikiem nowego stylu na rok 2018 są symbole pochodzące z kultury popularnej, czyli to, na czym Andy Warhol oparł całą swoją sztukę. Etykieta zupy pomidorowej, twarz Marilyn Monroe, puszka Coca-Coli czy banan - to wszystko może stać się ozdobą naszego ubioru. Niezbędne jest jednak odpowiednie nastawienie: humor, ironia i dystans do siebie oraz do nadętego dress-code'u.

Do mody wracają duże, widoczne loga przedmiotów użytku codziennego, jak również kultowych marek, które na pewien czas zniknęły ze sceny. Sportowe bluzy vintage z napisem Fila to hit sezonu, ale warto zwrócić również uwagę na nowe marki naśladujące klimat lat 80. i czerpiące z kultury popularnej. Na polskim rynku mocne miejsce zajmuje EVC DSGN z bluzami z przerobionym logiem proszka Persil oraz Mr. GUGU & Miss. GO z nową wersją torby IKEA. 

A oto inne ubrania i dodatki, dzięki którym stworzysz modne stylizacje na rok 2018.    

 Więcej kolorowych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Dobierz odpowiedni fason spódnicy do swojej figury

   

Więcej o: