Tajemnice metek: jak dobrać rozmiary spodni?

Redakcja
11.04.2018 08:26
Rozmiary spodni, przede wszystkim rozmiary jeansów, mogą nastręczać problemów. Jak czytać rozmiarówkę spodni? Jaki to rozmiar 32 i skąd wzięły się cyfry w oznaczeniu rozmiarów? Dzięki temu poradnikowi idealnie dobierzesz właściwy rozmiar.

Jak dobrać rozmiar spodniJak dobrać rozmiar spodni Pexels

Rozmiary spodni

Przy doborze odpowiedniego rozmiaru spodni bierze się pod uwagę przede wszystkim obwód bioder i obwód talii. Jeśli chodzi o rozmiary damskich spodni, ich zakres standardowo waha się od 32 do 46, natomiast rozmiarówka jeansów podana jest zwykle od 24 do 35. W tabeli poniżej znajdziecie informację o tym, jaki rozmiar spodni najlepiej będzie pasował do waszej sylwetki oraz jak czytać oznaczenia podane na metkach jeansów. 

Rozmiary spodniRozmiary spodni mat. prasowe

Rozmiary spodni męskich

W przypadku spodni męskich poszczególne wartości odpowiadają rozmiarom od 42 do 58. Rozmiarówka męskich jeansów mieści się z kolei w granicach od 28 do 42 (czasami również do 44). Szukając męskich spodni upewnij się, że nie są za luźne w pasie, bo późniejsze ściąganie ich paskiem jest jednym z częściej popełnianych błędów. Mężczyźni kupują często za duże spodnie myśląc, że będzie im w nich wygodniej, jednak materiał ma to do siebie, że po pewnym czasie się rozchodzi. Dotyczy to szczególnie jeansów, a zwłaszcza tych zawierających w składzie elastan.

rozmiary spodnirozmiary spodni Rozmiarówka spodni męskich

Rozmiary jeansów

A czy wiesz, co oznaczają symbole WL pojawiające się na metkach jeansów? To nic innego jak angielskojęzyczne skróty oznaczające długość (lenght - L) i szerokość (W - width) podane w calach. Cal to niewiele ponad 2,5 cm. Jeśli więc trzymasz w ręku spodnie oznaczone symbolami L32 W27 oznacza to, że ich długość wynosi około 80 cm, a obwód w pasie -  67,5 cm. Wiele firm interpretuje standardową rozmiarówkę spodni dość umownie, dlatego traktuj tego typu przeliczenie orientacyjnie. Przykład: twój obwód bioder to 91 cm. W tabeli odszukujesz najbliższą mu liczbę - czyli 92. W kolumnie szukasz swojego wzrostu - załóżmy, że mierzysz 176 cm. Kratka z wymiarami 92/176 wskazuje, że Twój rozmiar spodni to 28/32 (W28 L32).

rozmiarówka spodnirozmiarówka spodni Rozmiary jeansów

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX