Natty Looker - koszule, które nie rozchodzą się na biuście

Dagmara Łacny
14.11.2018 14:36
Polska marka Natty Looker znalazła odpowiedź na najczęstsze problemy zwiazane z damską koszulą. Koniec z rozpinającymi się na biuście guzikami i fasonami niedopasowanymi do kobiecych sylwetek.

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli lubisz modę, tutaj możesz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Przepis na idealną damską koszulę

Nieustannie rozpinające się guziki, a do tego brzydko układający się na biuście materiał, to najczęstsze problemy, z jakimi borykamy się niemal za każdym razem, gdy kupujemy nową koszulą. Wyjścia zazwyczaj są dwa. Albo decydujemy się na koszulę w większym rozmiarze, która może nie leży tak świetnie, jakbyśmy chciały, ale przynajmniej nie rozchodzi się na biuście. Albo wybieramy koszulę w swoim rozmiarze, ale codziennie kombinujemy z agrafkami lub zszywamy koszulę. A gdyby istniała trzecia możliwość? Dopasowana koszula, której guziki nie rozpinają się w najmniej spodziewanym momencie? Koszula dopasowana do rozmiaru nie tylko twojej sylwetki, ale także twojego biustu? 

Polska marka Natty Looker postanowiła rozwiązać najczęstszy problem z damskimi koszulami za pomocą bardzo prostego triku. Na wysokości biustu doszyto dodatkowy mały guziczek, dzięki któremu koszula doskonale dopasowuje się do sylwetki, a co najważniejsze, nie rozchodzi na biuście. Oprócz tego zadbano o odpowiednią rozmiarówkę, wprowadzając do sprzedaży trzy unikalne linie rozmiarowe, uwzględniające kobiece sylwetki. Projekt takiej koszuli był tworzony przez 3 lata we współpracy z kilkoma konstruktorami, na podstawie pomiarów tysięcy kobiet, tak aby finalnie powstały dwie linie. 

Koszule idealnie dopasowane do kobiecej sylwetkiKoszule idealnie dopasowane do kobiecej sylwetki Natty Looker

Do produkcji koszul wykorzystywane są tkaniny pochodzące od wyselekcjonowanych dostawców z Włoch, Portugalii czy Austrii: niegniotące się materiały typu non- iron, szczotkowane twille, czy najbardziej popularne bawełny z elastanem. Cała produkcja odbywa się w polskich szwalniach. 

Szukałyśmy wyspecjalizowanej szwalni koszulowej, która dodatkowo sprosta naszym wymaganiom. Nie było to łatwe zadanie, gdyż mamy wiele misternych dodatków – np. kontrasty w mankiecie są pasowane tak, żeby były dokładnie w zaprojektowanym miejscu. Do każdej z koszul indywidualnie dobieramy i tworzymy taśmy i lamówki, nieraz jedna lamówka składa się z kilku części, a w jednej koszuli potrafi być kilka rodzajów zdobień. Koszule są tak skomplikowane, że szwalnie nie chciały się podjąć ich realizacji. Uparłyśmy się jednak, że nasz produkt musi spełniać wymagania kobiet, a wiadomo, że jesteśmy bardzo wymagającymi klientkami. Znalazłyśmy szwalnię, która podjęła się wyzwania i robi to świetnie, a co więcej, jest absolutnie etycznym i dbającym o swoich pracowników miejscem pracy, co było dla nas ważnym aspektem przy jej wyborze

- tłumaczy Katarzyna Dolna, założycielka marki

Koszule Natty Looker to dwie linie: casual i biznes. Kolekcja biznesowa to klasyczne kolory: biel, błękit i pudrowe róże, natomiast tegoroczna linia casual obejmuje bardziej zdecydowaną paletę kolorów oraz modne wzory. Na uwagę zwracają także detale w postaci usztywnionych kołnierzyków, bieliźnianych szwów, wykonywanych na zamówienie haftów czy ozdobnych nadruków. Bardzo ważne są również ekskluzywne guziki z orzecha corozo nazywanego roślinną kością słoniową - są równie piękne jak guziki z kości, ale nie zagrażają środowisku, a ich pozyskiwanie wspiera mieszkańców lasów tropikalnych. Guziki corozo o widocznych delikatnych słojach są wykorzystywane najczęściej w najbardziej ekskluzywnych męskich garniturach

Koszula, która nie rozchodzi się na biuścieKoszula, która nie rozchodzi się na biuście Natty Looker

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter.

KLIKNIJ BY ZAPISAĆ SIĘ NA NEWSLETTER

Więcej o: