Przeciwzmarszczkowy krem do szyi i dekoltu - sprawdź, co powinien zawierać

Ola Falkowska
13.06.2019 18:00
Pielęgnacja szyi i dekoltu

Pielęgnacja szyi i dekoltu (Shutterstock/Avanti24)

Zły stan skóry szyi i dekoltu potrafi niejednej kobiecie skutecznie przypomnieć o upływającym czasie. Jak więc dbać o cienką i szybko starzejącą się skórę tego obszaru? Krem do szyi i dekoltu to must-have. Przeczytaj, jakie składniki powinien zawierać.

Skóra szyi i dekoltu

Skóra szyi i dekoltu jest jak lustro, które nieubłaganie obnaża prawdę o stopniu zaawansowania procesów starzenia się skóry. Wczesna utrata sprężystości i poziome bruzdy to popularne przypadłości skóry poniżej linii brody – i to pojawiające się nawet po 30. roku życia! To efekt specyficznej budowy skóry tego obszaru. Skóra szyi i dekoltu posiada po prostu mniej gruczołów łojowych, wyściółki tłuszczowej oraz włókien kolagenowych, których duża zawartość oznacza dobrą kondycję i młody wygląd skóry przez długie lata. To mniejsza niż chociażby na twarzy ilość kolagenu sprawia, że skóra szyi wcześnie traci elastyczność. Niewielka wyściółka tłuszczowa sprawia, że już nawet drobne zmarszczki wynikające z oddziaływania grawitacji wydają się być głębsze niż w rzeczywistości. Z kolei niewystarczająca liczba gruczołów łojowych sprawia, że skóra szyi i dekoltu nie umie sama zadbać o optymalny poziom nawilżenia, przez co łatwo się przesusza i starzeje o wiele szybciej. Odpowiednia pielęgnacja skóry, polegająca na regularnym stosowaniu kremu do szyi i dekoltu jest więc bardzo ważna.

Kosmetyki z kwasem hialuronowymKosmetyki z kwasem hialuronowym Shutterstock/Avanti24

W przypadku delikatnej i podatnej na przedwczesne starzenie się skóry szyi i dekoltu zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie chcesz, by skóra dekoltu zdradzała, ile masz lat, w twojej łazience koniecznie powinien pojawić się krem do szyi i dekoltu o kompleksowym działaniu - upiększający, jak i przeciwstarzeniowy.

Krem do szyi i dekoltu - co powinien zawierać?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie skóry poniżej żuchwy jest krem do szyi i dekoltu zawierający m.in. witaminę C, wyciąg z korzenia lukrecji czy perły. Świetne efekty rozświetlające oraz rewitalizujące można osiągnąć z pomocą kosmetyków zawierających wyciąg z perły. Perła jest pełna minerałów oraz białek, dzięki którym nie tylko nadaje skórze promienności, ale również skutecznie nawadnia naskórek. W przypadku niemal pozbawionej gruczołów łojowych skóry szyi i dekoltu zapewnianie odpowiedniego nawilżenia jest równie ważne, co odmładzanie czy rozświetlanie. Nawilżona skóra nie tylko zachwyca pełnym wigoru i elastyczości rezultatem, ale jest dodatkowo zabezpieczona przed nasileniem się procesów starzenia.

Krem do szyi i dekoltu - jak działa?

Dobry krem do szyi i dekoltu powinien nieco wygładzić skórę tego rejonu. Z tego względu ostatnio szalenie popularne są kosmetyki pełne ekstraktów drożdżowych. Wyciąg z drożdży wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, także dla skóry szyi i dekoltu. Skutecznie pobudza naturalną odnowę komórkową, dzięki czemu intensywnie regeneruje oraz rewitalizuje naskórek. Co więcej zapewnia szerokie spektrum ochrony przed zbyt wczesnym procesem starzenia się skóry. Działa antyoksydacyjnie, pobudza produkcję kolagenu oraz wzmacnia naturalne właściwości obronne skóry. Jeśli więc zależy ci na młodej skórze także poniżej linii brody, czym prędzej zaopatrz się w bogaty w drożdże krem do szyi i dekoltu.

Im wcześniej zaczniesz dbać o skórę szyi czy dekoltu, tym trwalsze rezultaty uzyskasz. Przekonaj się sama, jakie cuda potrafi zdziałać regularnie stosowany krem do szyi i dekoltu.

Więcej o: