Skuteczne i niedrogie kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Poznaj nasze typy

Ola Falkowska
04.06.2019 19:00
Pielęgnacja skóry dojrzałej

Pielęgnacja skóry dojrzałej (Shutterstock/Avanti24)

W pewnym wieku używanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych staje się koniecznością. Nie masz pojęcia, które produkty wybrać z gąszczu propozycji dostępnych w drogeriach i sklepach internetowych? Przybywamy z pomocą!

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Niezależnie od wykonywanej pracy, stosowanych kosmetyków, stresu czy otoczenia w którym żyjemy upływ czasu w końcu odciśnie piętno na skórze. Do dziś naukowcy nie wynaleźli cudownego środka, który by wyłączył proces starzenia się. Nie znaczy to, że nie masz wpływu na nasilenie się procesu starzenia. Ochrona przed czynnikami powodującymi przedwczesne powstawanie zmarszczek, zdrowa dieta czy wreszcie spokojny tryb życia mają ogromny wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakim stanie będzie twoja skóra w przyszłości. Równie ważne są odpowiednie nawyki pielęgnacyjne, w tym stosowane kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe do twarzy

Krem do twarzyKrem do twarzy Shutterstock/Avanti24

W drogeriach znajdziesz setki produktów dedykowanych do pielęgnacji skóry dojrzałej, jednak dwa najbardziej potrzebne kosmetyki przeciwzmarszczkowe to krem do twarzy oraz krem pod oczy.

W perfumeriach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kremów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Kosmetyki z kolagenem mają bowiem bardzo dobre właściwości ujędrniające oraz wygładzające. Aplikowany pieczołowicie dwa razy dziennie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz sprawia, że skóra odzyskuje utraconą witalność, jędrność i sprężystość. Martwisz się o stan nawilżenia skóry? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen dodatkowo głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest chroniona przed nasileniem procesów starzenia się.

Kawior jest znany jako jeden z najsilniejszych składników kosmetyków dedykowanych walce ze zmarszczkami. Nie inaczej jest w przypadku skóry pod oczami. Krem pod oczy z kawiorem będzie skuteczny w walce z bruzdami pojawiającymi się w okolicy oczu. Ale to nie jedyne efekty, których możesz się spodziewać! Kosmetyki z kawiorem skutecznie korygują także inne objawy starzenia się skóry wokół oczu, takie jak słaba elastyczność, wiotkość czy przemęczenie.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe do szyi i dekoltu

Każdego dnia nakładasz na skórę twarzy bogate w składniki odżywcze kosmetyki. A skóra szyi i dekoltu? Jeśli do tej pory traktowałaś beztrosko ten rejon, czas to zmienić, bo wygląd skóry poniżej brody ujawnia prawdę o wieku kobiety.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie skóry poniżej linii brody jest krem do szyi i dekoltu zawierający m.in. witaminę C, wyciąg z korzenia lukrecji czy perły. Świetne efekty rozświetlające oraz rewitalizujące można osiągnąć za sprawą kosmetyków bogatych w wyciąg z perły. Perła jest pełna minerałów oraz białek, dzięki którym nie tylko przywraca młodzieńczy blask, ale również skutecznie odżywia naskórek. W przypadku niemal pozbawionej gruczołów łojowych skóry szyi i dekoltu nawilżanie jest równie ważne, co odmładzanie czy rozświetlanie. Nawilżona skóra nie tylko zachwyca pełnym wigoru i jędrności rezultatem, ale jest również zabezpieczona przed powstawaniem nowych zmarszczek.

Nie musisz być skazana na zły stan skóry dojrzałej. Skompletuj swój zestaw kosmetyków przeciwzmarszczkowych i przekonaj się, że pielęgnacja skóry w dojrzałym wieku nie musi być źródłem frustracji.

Więcej o: