Krem nawilżający: nie tylko dla skóry suchej

AS
09.06.2019 19:00
Krem nawilżający

Krem nawilżający (fot. www.shutterstock.com)

Krem nawilżający - na ten temat powiedziano już wszystko. Ale czy wiesz, jaki będzie dla ciebie najlepszy? Sprawdź nasze propozycje dla skóry mieszanej, dojrzałej i wrażliwej!

Dlaczego powinnaś interesować się takim kosmetykiem jak krem nawilżający?

Równie ważne dla zachowania na długie lata młodego wyglądu skóry jest dbanie o prawidłowy poziom jej nawilżenia. Pozwala to dwutorowo zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza przeznaskórkową utratę wody, której efektem jest osłabienie włókien kolagenu, a w konsekwencji szybsza utrata jędrności skóry. Po drugie: optymalnie nawilżona skóra to także nieprzepuszczalna bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Skóra głęboko nawilżona to także skóra piękniejsza. Pełna energii, wypoczęta i wyglądająca na młodszą niż jest w rzeczywistości. Bazujący na intensywnie nawadniających składnikach krem nawilżający to najszybszy sposób na zauważalną poprawę stanu skóry, niezależnie od jej rodzaju.

Krem nawilżającyKrem nawilżający fot. www.shutterstock.com

Krem nawilżający do twarzy a cera mieszana

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było skupienie się wyłącznie na matowieniu strefy T. Dziś wiemy, że nie tędy droga, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z odwodnienia naskórka. Najskuteczniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto sięgać po krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia wymarzoną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie suchym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie ma właściwości komodogennych - nie powoduje powstawania zaskórników.

Stosowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko intensywnie nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z niedoskonałościami.

Krem z kolagenem do nawilżania skóry

Kolagen cieszy się zasłużoną opinią pogromcy zmarszczek, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko skutecznie uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale co więcej tworzy na jego powierzchni film ochronny. W efekcie chroni skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale i przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry przesuszającej się, która, ze względu na niedostateczne nawilżenie, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najwcześniej – już po 25. roku życia – regularnie stosować kosmetyki z kolagenem, tym bardziej jeśli posiadasz skórę suchą.

Jednym z najpoważniejszych skutków odwodnienia skóry jest naruszenie szczelności płaszcza hydrolipidowego. Pozbawiona prawidłowych mechanizmów obronnych skóra staje się bardzo wrażliwa i podrażniona. W jej przypadku krem nawilżający musi nie tylko uzupełniać braki nawilżenia, ale także wzmacniać skórę.

Krem nawilżający z oliwą z oliwek

Krem z oliwą z oliwek to naturalne bogactwo dobroczynnych kwasów tłuszczowych, dzięki którym rewelacyjnie sprawdza się w pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej. Skutecznie odbudowuje uszkodzony płaszcz lipidowy skóry, przynosząc natychmiastowe ukojenie podrażnień. Jednocześnie oliwa skutecznie zabezpiecza skórę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień.

Krem nawilżający to absolutny must-have prawidłowej pielęgnacji skóry. Po prostu wybierz odpowiedni do swojego rodzaju skóry i… gorliwie stosuj.

Więcej o: