Kosmetyki Estée Lauder - doskonała pielęgnacja z historią w tle

Założna przez Amerykankę czesko-węgierskiego pochodzenia firma kosmetyczna Estée Lauder to dziedzictwo doskonałych receptur. Ma ona rzeszę fanek na całym świecie. Jak powstała słynna marka i jakie produkty do pielęgnacji i makijażu warto wybrać z jej oferty?

Estée Lauder urodzona w imigranckiej rodzinie w nowojorskim Queens w 1906 roku od małego marzyła o wielkiej karierze. Ojciec prowadził sklep z artykułami żelaznymi, w którym najmłodsza z dziewięciorga rodzeństwa Estée pracowała już jako dziecko. Lecz to wuj, John Schotz, zaszczepił w niej miłość do kosmetologii i biznesu. Od 1942 roku Lauder zajmowała się wytwarzaniem i sprzedażą kosmetyków. Pierwsze z nich wytwarzała wraz z mężem w domowym zaciszu, wysyłając próbki do Saksa i innych domów handlowych. Przełomowym momentem w jej życiu okazało się stworzenie olejku "Youth Dew", który zachwycił kobiety na całym świecie, rozsławiając markę Estée Lauder. Do dziś można kupić go w regularnej sprzedaży, podobnie jak wiele innych zapachów, z których słynie marka. To właśnie od Estée Lauder nauczyliśmy się, że perfumy to dodatek nie tylko na specjalne okazje. 

 

Marka słynie również ze świetnych kremów pielęgnacyjnych, które bazując na udoskonalanych przez lata recepturach świetnie nawilżają i odżywiają wymagającą skórę. Maseczki, pierwsze serum regenerujące na noc - to stworzone przez Estée Lauder kosmetyki, które od lat towarzyszą pokoleniom kobiet dbających o urodę i zdrowy wygląd skóry. Nie dysponując dużym budżetem, na samym początku swojej biznesowej drogi, Lauder organizowała znane dzisiaj pokazy w salonach piękności oraz wymyśliła skuteczny sposób do zachęcenia potencjalnych klientek - jako pierwsza do zakupów zaczęła dodawać próbki swoich kosmetyków. 

 

Po jakie kosmetyki z logo Estée Lauder warto jeszcze sięgnąć? Zdecydowanie podkłady pod makijaż. Lekkie formuły nie dają efektu maski, nawilżają i świetnie dopasowują się do koloru skóry. Godne polecenia są również cienie do powiek, których pigmentacja sprawia, że makijaż utrzymuje się bardzo długo. Pracując wiele lat na swoje nazwisko i efektywność swoich produktów, Estée Lauder w 1972 roku oddała przedsiębiorstwo w ręce syna, a sama definitywnie odeszła z firmy w 1995 roku. Lauder znalazła się na liście dwudziestu geniuszy XX wieku tygodnika "Time" i aż do śmierci w 2004 roku pozostała wierna swoim standardom i pasji pracy.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.