Prawidłowy demakijaż - 5 kroków do oczyszczonej cery

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
13.03.2018 15:15
demakijaż

demakijaż (shutterstock)

Zmywanie makijażu każdego wieczora jest równie ważne, a może nawet ważniejsze, niż jego nakładanie o poranku. Chcesz prawidłowo wykonywać demakijaż tak, aby skóra była dogłębnie oczyszczona, a rano wyglądała na świeżą i wypoczętą? Zobacz, jak zrobić to krok po kroku!

demakijażdemakijaż shutterstock

1. Demakijaż oczu

Etapem od którego powinnaś zacząć oczyszczający rytuał jest usunięcie makijażu z oczu. Pamiętaj, aby nie trzeć ich zbyt mocno, podczas usuwania resztek tuszu oraz cienia do powiek. Okolice oczu to bardzo delikatna część twarzy, a ich odpowiednia pielęgnacja spowolni powstawanie zmarszczek oraz zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu rzęs. Do tej czynności możesz wybrać mleczko, olejek lub ulubiony płyn micelarny.

2. Demakijaż twarzy etap I - mleczko lub płyn

Jeśli na twojej twarzy znajduje się ciężki makijaż, przed użyciem żelu lub pianki warto przemyć ją mleczkiem albo tonikiem. Możesz to zrobić za pomocą wacika lub dłoni - wmasowując produkt w skórę, a następnie zmywając jego nadmiar. Dzięki temu łatwiej będzie ci usunąć makijaż z trudno dostępnych miejsc, np. okolic nosa.

3. Demakijaż twarzy etap II - peeling i żel myjący

Piling to ważny element demakijażu. Dzięki niemu pozbywamy się martwego naskórna, a kosmetyki lepiej się wchłaniają. Produkt stosuj - w zależności od potrzeb - 2 lub 3 razy w tygodniu. Inaczej twoja skóra może stać się podrażniona i ulec nadmiernemu przesuszeniu. Żel lub piankę myjącą dobieraj z głową - kupuj kosmetyk odpowiedni do twojego typu cery lub jej problemów. Nadkładaj go dłońmi, lekko kolistymi ruchami. Gdy poczujesz, że twarz jest czysta i delikatnie napięta, obficie spłucz go wodą.

4. Pielęgnacja etap I - tonik

Ważnym, niestety często pomijanym etapem demakijażu twarzy, jest nałożenie toniku. Jego zadaniem jest przywrócenie skórze odpowiedniego pH i jej odświeżenie. Tonik nakładaj na buzię za pomocą wacika i pamiętaj - nie zmywaj go później wodą!

5. Pielęgnacja etap II - odpowiedni krem

Krem to indywidualna kwestia każdej z nas, jednak nie należny o nim zapominać! Nawet jeśli nie mamy czasu na kilkuetapowy demakijaż, musimy znaleźć chwilę na nałożenie go na twarz. Wybieraj produkty przeznaczone dla twojego typu cery, na dzień lub na noc. Możesz również wypróbować olejki, które wspaniale nawilżają.