Jak dbać o delikatną skórę wokół oczu? Skuteczne produkty z różnych półek cenowych!

Joanna Szczurek
13.03.2018 12:30
skóra pod oczami

skóra pod oczami (Shutterstock)

Cienie pod oczami i zmarszczki mimiczne to jedne z najczęstszych problemów kobiet. Nie są one zależne od wieku - borykają się z nimi również młode osoby. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja delikatnej i wrażliwej skóry wokół oczu. Podpowiadamy, jak dbać o nią skutecznie!

jak dbać o skórę pod oczamijak dbać o skórę pod oczami Shutterstock

Produkty z wyższej półki cenowej

Produkty do pielęgnacji skóry wokół oczuProdukty do pielęgnacji skóry wokół oczu Instagram/@kiehls/ materiały prasowe

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, dlatego właśnie w tej okolicy najczęściej pojawiają się zmarszczki, zasinienia czy opuchlizna. Jedną z najbardziej znanych marek produkujących kosmetyki do walki z tymi problemami jest Kiehl's. Ich krem z olejkiem z awokado zyskał już miano kultowego, a asortyment marki jest znany na całym świecie. Ceny kosmetyków są dość wysokie, ale z pewnością nie będziesz zawiedziona ich działaniem! 

Pielęgnacja skóry pod oczami i wokół nich nie powinna skończyć się wyłącznie na kremie. Jeżeli zauważasz u siebie zmarszczki, a sińce musisz przykrywać grubą warstwą korektora, zainwestuj w serum naprawcze na noc. Skoncentrowana formuła działa silniej niż krem i jest przydatna w walce z poważniejszymi problemami skóry. Jeżeli zmagasz się z opuchlizną, możesz wypróbować chłodzący sztyft, który ma za zadanie złagodzić dolegliwości skóry.

Produkty z niższej półki cenowej

produkty do pielęgnacji skóry wokół oczuprodukty do pielęgnacji skóry wokół oczu Instagram/@vianek.pl/ materiały prasowe

Skuteczne produkty do pielęgnacji znajdziesz również w drogerii. Jeżeli nie chcesz wydawać dużych sum na kosmetyki, to rozwiązanie idealne dla ciebie. Możesz kupić  nie tylko kremy pod oczy, ale również maski regenerujące i żelowe płatki, które widocznie zmniejszają opuchliznę i zasinienia. Przy pielęgnacji okolic oczu bardzo ważne jest ich nawilżenie. Nawet jeżeli masz tłustą skórę, nie zapominaj o nakładaniu odpowiednio dobranego kremu pod oczy. Na niedostatecznie nawilżonej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki - łatwiej im zapobiegać, niż z nimi walczyć.