Jak wybierać buty ślubne? Praktyczne wskazówki!

AS
05.06.2019 16:41
Buty ślubne

Buty ślubne (fot. www.shutterstock.com)

Data Twojego ślubu powoli się zbliża, a nie masz jeszcze butów? Nie czekaj z tym zakupem do samego końca. Obuwie ślubne nie tylko powinno się pięknie prezentować, ale być także bardzo wygodne. W końcu przechodzisz i przetańczysz w nim całą noc!

Buty ślubne

Ślub to okazja, kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo i uroczyście. Oprócz sukni i dodatków ważne są także buty. Nie musimy ich kupować w specjalnych sklepach ślubnych - ładne modele znajdziemy w zwykłych sklepach obuwniczych.

Zazwyczaj są one dobierane razem z suknią albo już po jej zakupie. Jeśli zdecydowałaś się na długą suknię to nie musisz tak bardzo koncentrować się na ich wyglądzie, ale przy krótszych fasonach powinny być idealnie dobrane. Przyszłe panny młode decydujące się na klasyczne suknie ślubne zazwyczaj wybierają jasne kolory, ale można zdecydować się na coś mniej typowego. Oprócz wyglądu, być może jeszcze ważniejszym aspektem jest wygoda i komfort noszenia.

Buty ślubneButy ślubne fot. Materiały partnera

Buty ślubne niskie

Eleganckie kreacje zazwyczaj kojarzymy automatycznie z wysokimi szpilkami lub innymi butami na wysokim obcasie. Jednak nie każda kobieta lubi i dobrze czuje się w takim obuwiu. W takim wypadku przyszłe panny młode mogą zdecydować się na niski obcas, czyli taki np. do 5 cm. Buty ślubne niskie będą na pewno dużo wygodniejsze, niż dużo wyższe modele i panna młoda będzie mogła w nich spokojnie przetańczyć całą noc. Oprócz wysokości obuwia trzeba także zdecydować czy wolimy szpilkę czy może grubszy obcas. 

Buty ślubne płaskie

Wolałabyś zupełnie płaskie buty? Jeśli dobrze dobierzesz rozmiar i fason to na pewno będzie to najwygodniejsza opcja. Co prawda wybór takich butów będzie mniejszy niż butów wysokich, ale warto poszukać. W sklepach znajdziesz np. eleganckie baleriny. W tym wypadku możesz także pomyśleć o innych kolorach. Płaskie obuwie ślubne szczególnie dobrze będzie pasować do rozkloszowanych sukien ślubnych mini.

Oprócz wygody czasem buty ślubne płaskie to po prostu wybór praktyczny. Niektóre kobiety nie mogą nosić butów na obcasie ze względu na problemy z kręgosłupem. Innym razem może to być podyktowane tym, że przyszły pan młody nie jest dużo wyższy albo nawet ma taki sam wzrost lub jest niższy. 

Buty ślubne srebrne

Kolor srebrny jest niezwykle elegancki i zarazem uniwersalny. Chętnie dobieramy srebrne dodatki do niemal każdego koloru. Tak samo jest w przypadku stylizacji ślubnych. Buty ślubne srebrne są bardzo często wybierane przez przyszłe panny młode. Będę wyglądać jeszcze efektowniej, jeśli dopełnisz swoją stylizację dużą i piękną biżuterią srebrną oraz dodatkami takimi jak mała srebrna torebka. Mogą też dobrze pasować do srebrnej sukienki, jednak wtedy powinnyśmy zdecydować się na bardzo delikatną biżuterię.

Złote buty ślubne

Buty ślubne w kolorze złota są dość odważnym wyborem. Tak samo jak srebrne są oczywiście bardzo eleganckie, lecz równocześnie przełamują klasyczną biel typową dla ślubu. Decydując się na złote buty ślubne trzeba zwrócić uwagę na to, aby pasowały do stylu sukni ślubnej. Jeśli chodzi o dodatki to dobrym wyborem będzie szykowna torebka ze złotymi dodatkami. 

Wygodne buty ślubne

Panna młoda w czasie własnego ślubu oraz wesela jest bardzo zajętą osobą i musi być na nogach wiele godzin. Z tego powodu ważne jest, aby dobrze dobrać fason i wysokość obcasa. Najlepiej zdecydować się na taki fason, który mamy już sprawdzony, bo np. często go nosimy. Jeśli zamierzamy kupić buty w nieznanym nam fasonie, to warto dokonać zakupu dużo wcześniej. Dzięki temu będziemy mogły sprawdzić, jak się w nich chodzi, nawet przechadzając się po domu.

Wygodne buty ślubne to nie tylko odpowiednia wysokość obcasa, ale także dobre dopasowanie ich do długości i szerokości naszej stopy. Jeśli marzysz o jakichś butach, lecz nie należą one do wygodnych to pomyśl o bardziej komfortowych butach na zmianę, które możesz założyć np. w czasie wesela.

Chcesz wyjść poza schemat i zaszaleć z kolorem? Sprawdź mniej typowe propozycje!

Więcej o: