Black Friday 2019 - wyprzedażowe szaleństwo. Wiemy co i gdzie warto kupić!

Agata Zielińska
08.11.2019 17:08
Zakupy

Zakupy (Fot. Kadr z serialu Plotkara)

Wszyscy zakupoholicy mają swoje świeto - Black Friday 2019! Gdzie warto zrobić zakupy tego dnia, aby najwięcej zaoszczędzić? Przygotuj się na prawdziwe szaleństwo. W Black Friday możesz upolować wymarzone ubrania w super niskich cenach!

Black Friday 2019, kiedy zrobimy zakupy w atrakcyjnych cenach?

Black Friday 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już 29 listopada  możemy pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo. Black Friday to idealna okazja do kupienia wyjątkowych prezentów świątecznych w niższej cenie. Ten dzień wyczekiwany jest cały rok przez miłośników zakupów.

Black FridayBlack Friday Fot. Materiały partnerskie

Black Friday 2019 co kupić na wyprzedażach?

Największe promocje obejmują zazwyczaj sprzęt elektroniczny oraz odzież, dodatki i obuwie. Black Friday 2019 co kupić z tej okazji? To idealny moment na odświeżenie garderoby. Przygotowaliśmy propozycje sukienek, torebek, butów oraz płaszczy, które znajdziesz w sklepach, a być może już niedługo kupisz je w super cenie! 

Black  fridayBlack friday Fot. Materiały partnerskie

Black Friday 2019 jakie sklepy świętują tego dnia?

Wszystkie sklepy i marki, które wezmą udział w świętowaniu Black Friday nie są jeszcze znane. Jednak na podstawie poprzednich edycji Czarnego Piątku możemy przypuszczać, gdzie uda nam się zrobić zakupy na promocji Kierując się nazwą sklepy często ustanawiają największe promocje na przedmioty w kolorze czarnym. 

Black Friday 2019. Jakie sklepy skuszą nas do zrobienia zakupów świątecznych w atrakcyjnych cenach? Co roku wiele wyśmienitych marek startuje z promocjami. Liczymy, że w tym roku również będziemy mile zaskoczeni promocjami.

Black Friday 2019 lista sklepów, które musisz znać!

Nasz cztery katy wykończymy i wyposażymy w promocyjnych cenach w sklepach: 

-Home&You

-Duka

-IKEA

-Castorama

-OBI

-Black Red White

Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji kupimy w sklepach:

-Sephora

-Douglas

-Minti Shop

-BeGlossy

-Natura

Elektronika i komputery:

-Media Markt

-Media Expert

-RTV EURO AGD

Odzież i dodatki:

-Reserved

-Zalando Lounge

-eObuwie

-Born2Be

-Venezia

-Mohito

-House

Zabawki dla dzieci

- 5.10.15.

-Smyk

Historia Black Friday - od czego się to wszystko zaczęło?

Co spowodowało, że co roku w Black Friday polaków ogarnia zakupowy szał? Współcześnie dzień ten uznawany jest jako umowny termin rozpoczęcia przygotowań do Świąt.TJeśli chcemy upolowac wyjątkowe prezenty w niskich cenach to właśnie ten dzień. Historia Black Friday sięga drugiej połowy XIX w. i związana jest z Świętem Dziękczynienia ustanowionym przez prezydenta Abrahama Lincolna. Święto Dziękczynienia jest obchodzone w ostatni czwartek listopada. Amerykanie spożywają uroczystą kolacją w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, dziękując za wszystkie dobre rzeczy, które spotkały ich w ciągu całego roku. Dzień po Święcie Dziękczynienia oficjalnie rozpoczyna się okres świątecznych zakupów. Ten piątek to właśnie Black Friday.

Jedna z wersji mówi, że nazwa Black Friday dla ostatniego piątku listopada pochodzi z lat 60. XX w. W związku z wyprzedażami w Filadelfii ulice i sklepy były tak zatłoczone, że tamtejsza policja musiała interweniować. Wtedy właśnie pierwszy raz użyto sformułowania Black Friday. Inna historia głosi, że od tego dnia handlarze przestali używać czerwonego atramentu w dokumentach księgowych, którym oznaczał straty w bilansie, a zaczęli używać czarnego oznaczającego zysk.

Więcej o: