Czapki, szaliki i rękawiczki - zimowe dodatki, które musisz mieć w szafie

Magda Murawska
08.01.2018 10:34
O ile nowym garniturem lub zegarkiem można się ekscytować, to w przypadku czapek czy rękawiczek poziom zainteresowania spada tak samo jak zimowa temperatura. Żebyś nie tracił czasu na zakupach, wybraliśmy dla ciebie najlepsze modele.

Czapki

Bez czapki zimą z domu nie wychodź - tak mówiła mama, i tak radzimy my. Najczęstsza wymówka jest taka, że w czapce się źle wygląda. Ten argument może być zrozumiały w przypadku nastolatka, ale nie pasuje dorosłemu facetowi. Zwłaszcza, że wybór czapek jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobra czapka ma to do siebie, że powinna być niezauważalna. W stonowanym kolorze albo z bardzo klasycznym wzorem (są nim np. pasy), no i oczywiście bez dziwnych napisów czy pomponów. Chyba że szukasz takiej dla przedszkolaka.

Szaliki

Gładki szalik będzie najbardziej uniwersalny. Wzór w w kratkę, chociaż kojarzy się raczej ze stylem weekendowym, też pasuje do eleganckiego płaszcza. Jak go wiązać? Im mniej włożysz w to wysiłku, tym efekt będzie lepszy.

Jeśli szalik jest kolorowy, rozwesela i ożywia pochmurne dni. Stonowane barwy dodają szyku i elegancji. Tylko się nie wzbraniaj - gdy za oknem chłód, ten element garderoby jest absolutną koniecznością.

Rękawiczki

Najlepszym wyborem będą chyba te z naturalnej skóry. Są idealne dla mężczyzny nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Jeśli wybierzemy takie ze skóry dobrej jakości, to - o ile będziemy o nie dbać - posłużą nam długie lata, więc warto w nie zainwestować (no chyba, że mamy tendencję do gubienia rękawiczek).

Zasada jest taka, że rękawiczki dobieramy do pozostałych elementów skórzanych stroju - jeśli nasz strój jest formalny - a więc przede wszystkim do butów i do paska czy torby. Na co dzień można sobie pozwolić na więcej swobody.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX