Jak się ubrać na rozmowę o pracę? Trzy gotowe zestawy

KS
04.06.2018 11:30
Kiedy starasz się o pracę, musisz zadbać o odpowiednią prezencję, ponieważ pierwsze wrażenie w sytuacjach biznesowych jest niezwykle ważne. Przedstawiamy trzy zestawy, które sprawdzą się idealnie, w zależności od stanowiska o jakie się starasz.

Klasycznie - pod krawatem

Pierwsza nasza propozycja jest bardzo klasyczna, jednak takie rozwiązania sprawdzają się doskonale. Wybraliśmy ciekawe połączenia kolorów, które sprawiają, że marynarka, koszula i krawat nabierają o wiele bardziej nowoczesnego charakteru. Całość jednak pozostaje wciąż bardzo stonowana, a wszystkie elementy do siebie pasują, dlatego będą robić doskonałe wrażenie podczas rekrutacji. Stylowe akcesoria tylko podkreślą twój profesjonalizm.

Tu znajdziesz oferty pracy w banku 

Klasycznie - pod krawatem
Klasycznie - pod krawatem (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kardigan zamiast marynarki

Jeżeli nie czujesz się za dobrze w garniturze czy marynarce, nie ma sensu ich wkładać na rozmowę o pracę. Chyba, że branża ściśle przestrzega dress code'u. Zamiast marynarki możesz włożyć kardigan, który w połączeniu z koszulą, krawatem i materiałowymi spodniami stworzy bardzo stylowy, nowoczesny zestaw. Całość dzięki akcesoriom pozostaje również elegancka, dlatego z pewnością zrobi dobre wrażenie podczas starania się o nową posadę.

Tutaj znajdziesz oferty pracy w handlu 

Kardigan zamiast marynarki
Kardigan zamiast marynarki (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Smart-casual

Ostatni zestaw jest najbardziej swobodny, jednak sprawdzi się on również doskonale na rozmowę o pracę, zwłaszcza w branżach kreatywnych. Odeszliśmy w tej stylizacji od krawatu, jednak pozostawiliśmy kilka eleganckich elementów, w tym białą koszulę i skórzane półbuty. Takie połączenie sprawdzi się również doskonale do pracy na co dzień czy na spotkanie z klientem. Podkreśla profesjonalizm, ale nie tworzy dystansu. 

Smart-casual
Smart-casual (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej jest niezwykle ważne. Nie ubieraj zniszczonych butów, czy sportowej kurtki do marynarki i eleackich spodni. Zamiast w plecak, spakuj niezbędne dokumenty w aktówkę. Te rzeczy mogą wydawać ci się drobnostkami, jednak bardzo wypływają na ogólne wrażenie, jakie sprawiasz podczas rozmowy biznesowej. 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX