13.07.2017 15:30
Ray-Ban

Ray-Ban (Okulary Ray-Ban)

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban - męski dodatek idealny na lato

Firma Ray Ban istnieje na rynku już od 80 lat. Jaki jest fenomen produkowanych przez nich okularów? Pokazujemy trzy modele okularów Ray Ban, które podrasują męskie stylizacje.

Historia okularów Ray-Ban

Ray-Ban jest najlepiej sprzedającą się marką okularów na świecie. Ta włoska firma istnieje na rynku od 1937 roku. Sama nazwa ray ban oznacza dosłownie "blokadę promieni" i ma podkreślać fakt, że okulary chronią oczy przed promieniami słońca. Wszystko zaczęło się od amerykańskich pilotów. W 1929 roku generał MacCready zwrócił się do Ray-Ban z prośbą o stworzenie nowego typu okularów dla sił powietrznych, które będą chroniły pilotów przed słońcem na dużych wysokościach oraz zapewnią im wyraźny obraz w polu widzenia. I tak powstały okulary z soczewkami, które mogły blokować znaczący procent widzialnego światła.

Okulary Ray-Ban męskie / kolaż / materiały partnera
Okulary Ray-Ban męskie / kolaż / materiały partnera

Model Aviator

Do najpopularniejszych modeli Ray-Banów należą słynne Aviator, Clubmaster oraz Wayfarer. Te pierwsze zyskały niezwykłą sławę po premierze filmu "Top Gun", w których Aviatory nosił sam Tom Cruise. Ich sprzedaż wzrosła wówczas aż o 40%. To ponadczasowy model, który charakteryzuje się metalowymi oprawkami i obłym kształtem. Okulary można kupić w czterech wersjach kolorystycznych, łączą styl pilotek z nowoczesnością i niezwykłą jakością.

Okulary męskie Aviator / kolaż / materiały partnera
Okulary męskie Aviator / kolaż / materiały partnera

Model Wayfarer

Model Wayfarer został zaprojektowany w 1952 i od razu zyskał sławę wśród największych gwiazd Hollywood. Pojawił się w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" na nosie Audrey Hepburn. Ponadto można je było zobaczyć w takich hitach jak: "Północ, północny zachód", "Blues Brothers", "Ryzykowny interes", czy "Rain Man". Model Ray-Ban Wayfarer to klasyczne okulary o prostej formie, które pasują do wielu kształtów twarzy - tych pociągłych i owalnych.

okulary męskie przeciwsłoneczne / kolaż / materiały partnera
okulary męskie przeciwsłoneczne / kolaż / materiały partnera

Więcej modeli okularów znajdziesz tutaj.

Sprawdź też:

Zobacz także
  • źródło: istock Męskie dodatki, które podrasują codzienne stylizacje
  • fot. materiały iStock Męskie okulary przeciwsłoneczne - zobacz jakie powinieneś wybrać
  • Ray-Ban Never Hide Ray-Ban: nowa kampania Never Hide
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX