Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban - męski dodatek idealny na lato

Karolina Czuchaj
13.07.2017 15:30
Firma Ray Ban istnieje na rynku już od 80 lat. Jaki jest fenomen produkowanych przez nich okularów? Pokazujemy trzy modele okularów Ray Ban, które podrasują męskie stylizacje.

Historia okularów Ray-Ban

Ray-Ban jest najlepiej sprzedającą się marką okularów na świecie. Ta włoska firma istnieje na rynku od 1937 roku. Sama nazwa ray ban oznacza dosłownie "blokadę promieni" i ma podkreślać fakt, że okulary chronią oczy przed promieniami słońca. Wszystko zaczęło się od amerykańskich pilotów. W 1929 roku generał MacCready zwrócił się do Ray-Ban z prośbą o stworzenie nowego typu okularów dla sił powietrznych, które będą chroniły pilotów przed słońcem na dużych wysokościach oraz zapewnią im wyraźny obraz w polu widzenia. I tak powstały okulary z soczewkami, które mogły blokować znaczący procent widzialnego światła.

Okulary Ray-Ban męskie / kolaż / materiały partnera
Okulary Ray-Ban męskie / kolaż / materiały partnera

Model Aviator

Do najpopularniejszych modeli Ray-Banów należą słynne Aviator, Clubmaster oraz Wayfarer. Te pierwsze zyskały niezwykłą sławę po premierze filmu "Top Gun", w których Aviatory nosił sam Tom Cruise. Ich sprzedaż wzrosła wówczas aż o 40%. To ponadczasowy model, który charakteryzuje się metalowymi oprawkami i obłym kształtem. Okulary można kupić w czterech wersjach kolorystycznych, łączą styl pilotek z nowoczesnością i niezwykłą jakością.

Okulary męskie Aviator / kolaż / materiały partnera
Okulary męskie Aviator / kolaż / materiały partnera

Model Wayfarer

Model Wayfarer został zaprojektowany w 1952 i od razu zyskał sławę wśród największych gwiazd Hollywood. Pojawił się w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" na nosie Audrey Hepburn. Ponadto można je było zobaczyć w takich hitach jak: "Północ, północny zachód", "Blues Brothers", "Ryzykowny interes", czy "Rain Man". Model Ray-Ban Wayfarer to klasyczne okulary o prostej formie, które pasują do wielu kształtów twarzy - tych pociągłych i owalnych.

okulary męskie przeciwsłoneczne / kolaż / materiały partnera
okulary męskie przeciwsłoneczne / kolaż / materiały partnera

Więcej modeli okularów znajdziesz tutaj.

Zobacz także
  • źródło: istock Męskie dodatki, które podrasują codzienne stylizacje
  • fot. materiały iStock Męskie okulary przeciwsłoneczne - zobacz jakie powinieneś wybrać
  • Ray-Ban Never Hide Ray-Ban: nowa kampania Never Hide
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX