Granatowa marynarka w trzech odsłonach

EK
28.05.2016 10:00
zdj. zalando.pl

zdj. zalando.pl (zdj. zalando.pl)

Od wesela do codziennej stylizacji, czyli jak skompletować stylizację z marynarką, aby nadać jej różny stopień formalności.

Jeśli w twoim przypadku garnitur nie jest tylko odświętną garderobą, a nosisz go czy to ze względu na pracę, czy z własnych upodobań zdecydowanie częściej - nie musisz posiadać kilku czy kilkunastu kompletów. Wystarczy jeden, najbardziej uniwersalny garnitur, którego stopień formalności będziesz mógł ograć za pomocą odpowiednich dodatków. Dlatego najbardziej trafnym wyborem jest garnitur w kolorze granatu, który uchodzi za najbardziej uniwersalny. Marynarka odgrywa w tym przypadku główną rolę, bo to właśnie ją najczęściej użyjesz do stworzenia stylizacji mniej formalnych. Jak to zrobić? Zobacz na przykładach.

Stylizacja elegancka

 

kolaż red.kolaż red.

Czyli garnitur kompletny. Polecamy zainwestować w idealnie skrojony, gładki garnitur. Będzie stanowił idealną bazę do różnego rodzaju stylizacji. Skoro już zaczynamy od najwyższego stopnia formalności - czyli stylizacji oficjalnej - poza dopasowaną marynarką i skompletowanymi do tego spodniami przyda się oczywiście biała koszula. Do tego rodzaju stylizacji prostota jest wyrazem klasy i elegancji. Dlatego wybieramy koszule gładkie, bez dodatkowych kieszeni na piersi i guzików na kołnierzyku. Ma być całkowicie gładka, bez dodatkowych elementów z innego materiału (np. paska przy guzikach, mankietach czy kołnierzyku). Krawat - świetnie będzie pasował niebieski, jaśniejszy od garnituru, czarny lub szary. Możesz również założyć krawat w drobną deseń. To idealna opcja na ślub znajomych, spotkanie biznesowe czy rozmowę o pracę.

Smart casual

 

kolaż red.kolaż red.

Czyli kiedy można pozwolić sobie na odrobinę luzu w ramach elegancji. Do marynarki, która staje się naszą bazą, wybieramy spodnie materiałowe w kontrastowym kolorze, np. beżowe chinosy. Kolory beż i mocny granat tworzą bardzo eleganckie i jednocześnie modne zestawienie. Świetnym uzupełnieniem tej palety będzie czerwień, dlatego wybieramy koszulę w kratkę w kolorach bieli, czerwieni i niebieskiego. Jeśli masz ochotę - możesz założyć granatowy krawat, ale nie jest to konieczne. Obowiązkowo pasek i półbuty wiązane. Do stylizacji półeleganckiej najlepiej sprawdzi się brąz. Z dodatków - stawiamy na zegarek na skórzanym pasku.

Casual

 

kolaż red.kolaż red.

 

Czyli duży luz z mocnym, eleganckim elementem. Oczywiście będzie nim nasza marynarka Tommy Hilfiger. Obniżamy jej formalność przez dopasowanie do zestawu jeansowych spodni, które są synonimem casualu. Zamiast koszuli zakładamy prostą bluzkę bez nadruków. Możemy pozwolić sobie na poszetkę, ale nie jest ona konieczna. Sportowe buty będą w tym zestawie jak najbardziej na miejscu. Z dodatków wybieramy skórzany pasek i ciemne okulary. Jeśli chodzi o zegarek - jak najbardziej możesz wybrać sportowy model.