Depilatory - na jaki rodzaj warto się zdecydować

Beata Aduckiewicz
17.03.2017 15:00
Depilacja to bardzo ważny element pielęgnacji kobiecego ciała. Każda z nas marzy o gładkich nogach. Zobacz, więc jaki depilator warto kupić!

depilatory - jak wybrać / fot. flickr. com, autor: Richarda Schernusdepilatory - jak wybrać / fot. flickr. com, autor: Richarda Schernus

Sposobów na depilację jest naprawdę wiele, jednak nadal jednym z najpopularniejszych jest używanie depilatora. Depilatory różnią się od siebie, dlatego zanim kupisz jakiś model, warto zorientować się, który typ będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Jeśli dobrze dopasujesz depilator do swoich potrzeb i rodzaju skóry, depilacja już nigdy nie będzie bolesna. Oczywiście należy też pamiętać, że nie każda z nas może używać mechanicznego depilatora (np. gdy skóra jest zbyt wrażliwa). Wtedy trzeba sięgnąć po inne metody jak wosk albo profesjonalna depilacja w salonie kosmetycznym. Jeśli jednak chcesz kupić depilator, zwróć uwagę na następujące cechy.

Rodzaj główki

Depilatory mają dwa różne rodzaje główek - z pęsetami oraz z tak zwanymi dyskami. Tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy masz rzadkie czy raczej gęste i grube włoski. Jeśli są one rzadkie, możesz wybrać depilator z główką z pęsetami - są nieco mniej precyzyjne, ale do usunięcia rzadkiego owłosienia spokojnie wystarczą. Depilatory z pęsetami mają od 18 do 40 pęset. Pamiętaj, że im więcej pęset, tym dokładniejsza depilacja, ale również większa możliwość podrażnienia wrażliwej skóry. Przy gęstym owłosieniu najlepszym wyborem będzie depilator z główką dyskową. Najbardziej polecane są te z dyskami ceramicznymi - bezpieczniejsze dla skóry oraz o wiele dokładniej usuwające włoski.

Zwróć też uwagę na to, czy główka jest dobrze wyprofilowana i czy jest ruchoma. Dzięki temu depilacja będzie dokładniejsza i prostsza. Ponadto dobry depilator powinien mieć wyjmowaną, łatwą do czyszczenia główkę. To bardzo ważna cecha!

Depilatory / fot. http lilus.tumblr.com / kolaż: mat. partneraDepilatory / fot. http lilus.tumblr.com / kolaż: mat. partnera

Zasilanie

Zanim kupisz depilator, musisz też zastanowić się, gdzie chcesz go używać - czy tylko w domu, czy może także i w podróży. Jeśli tylko w domu, to wystarczy depilator zasilany sieciowo. Jeżeli jednak planujesz używać go w podróży, to najlepszy będzie model zasilany akumulatorem. Istnieją też rodzaje mające oba te rodzaje zasilania.

Regulacja prędkości

Godny uwagi depilator ma także regulację prędkości obrotu główki. Zazwyczaj jest to od 2 do 3 stopni. Dzięki regulacji łatwo dobierzesz prędkość usuwania włosków do rodzaju swojej skóry i wytrzymałości na ból.

Budowa depilatora

Sama budowa depilatora ma również znaczenie. Sprawdź, czy łatwo dopasowuje się do ręki, czy jest w miarę lekki i czy łatwo nim manewrować. W sklepach z elektroniką powinna być możliwość dokładnego sprawdzenia sprzętu.

Depilatory / fot. Braun / kolaż: mat. partneraDepilatory / fot. Braun / kolaż: mat. partnera

Depilatory laserowe

Domowe depilatory laserowe zyskują coraz bardziej na popularności. Ich działanie polega na niszczeniu włosków cienką wiązką światła emitowaną przez lampę. Niestety ta metoda jest dosyć kosztowna i nie nadaje się dla każdego rodzaju włosów. Sprawdzi się tylko wtedy, jeśli masz odpowiednio ciemne owłosienie. Laserowe depilatory są również o wiele droższe niż te mechaniczne. Ponadto cały zabieg trzeba systematycznie powtarzać i jest on dosyć czasochłonny. Być może warto poczekać z zakupem takiego urządzenia, aż technologia nieco usprawni jego działanie, a do tego czasu zdecydować się na laserowy zabieg depilacji w salonie kosmetycznym.

Dodatkowe przydatne funkcje depilatorów

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora:

- depilacja na morko - to funkcja dzięki której będziesz mogła wykonać zabieg depilacji np. pod prysznicem. Depilacja na mokro jest mniej bolesna.

- podświetlenie - depilator posiada małe diody, dzięki którym lepiej dostrzeżesz włoski.

- nawiew zimnego powietrza - bardzo przydatna funkcja - dzięki chłodnemu powietrzu uczucie bólu jest o wiele mniejsze.

- dodatkowe nasadki - niektóre depilatory mają nasadki: chłodzącą, masującą, golącą,  specjalną do miejsc wrażliwych. Wszystko to ma na celu precyzyjniejszą depilacją oraz złagodzenie bólu.

Oto właśnie, jakie funkcje powinien posiadać idealny depilator. Jeśli już wiesz, jaki rodzaj potrzebujesz, to ruszaj na zakupy!

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX