Stenka w kocich, Kuna w okrągłych - okulary korekcyjne jako stylowy dodatek

Dagmara Łacny
11.10.2017 11:00
Odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy okulary mogą ją optycznie wyszczuplić oraz złagodzić jej rysy. Zobacz, jakie oprawki wybierają znane Polki i zainspiruj się ich stylem!

Kocie oprawki 

Oprawki o kocim kształcie to typowo kobiecy model. Były niezwykle popularne w latach 50. XX wieku, a teraz znów cieszą się dużym zainteresowaniem. Takie oprawki doskonale eksponują oczy, sprawiając, że stają się one optycznie większe i bardziej wyraziste. Oprawki o kocim kształcie pasują do większości typów twarzy. Idealnie będą wyglądały na owalnej twarzy, znakomicie podkreślając symetryczne rysy. Oprawki prostokątne z lekko uniesionymi bokami na kształt kociego oka idealnie też sprawdzą się u okrągłych twarzy. Pogrubione i lekko podniesione boki okularów sprawią wrażenie, że twarz będzie szczuplejsza.


Fot. WBF / materiały partnera

Okrągłe oprawki

Oprawki okrągłe przeżywają swoją drugą młodość. Najczęściej mają kształt regularnego koła, choć niektóre modele okrągłych oprawek mają delikatnie wydłużony dół. Okrągłe oprawki będą idealnym wyborem dla osób o twarzy w kształcie serca oraz trójkątnej. Nadadzą harmonii i złagodzą ostre rysy.


Fot. WBF/ materiały partnera

Oprawki Wayfarer

Wayfarer to jeden z flagowych kształtów marki Ray-Ban. Model ten jest odpowiedni do niemal każdego typu twarzy. Dobrany w odpowiednim rozmiarze będzie pasował zarówno do twarzy kwadratowej, owalnej, jak prostokątnej. Osobom, które chcą zaakcentować fakt noszenia okularów korekcyjnych polecamy wybranie tego kształtu w wersji pełnej, z grubszego tworzywa.


Fot. WBF/ materiały partnera

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX