Mokasyny, niezawodne klasyki

Patrycja Jaworska
09.06.2017 14:00
Kolaż Avanti24 / Materiały partnera

Kolaż Avanti24 / Materiały partnera (Kolaż Avanti24 / Materiały partnera)

Mokasyny to najpopularniejsze obuwie na sezon wiosenno - letni. Dlatego nie może ich zabraknąć w waszej garderobie. Zobaczcie, jakie stylizacje przygotowałyśmy dla was i do czego możecie założyć mokasyny!

Mokasyny damskie, do czego nosić?

Mokasyny to wygodne i bardzo lekkie obuwie, niezawodna klasyka wśród butów. Są stylowe i pasują do wielu rzeczy. Dzięki temu, że są uniwersalne, możecie nosić je tak do eleganckich, jak i nieformalnych ubrań. Nie są tak sportowe jak trampki, ani tak eleganckie jak półbuty, ale świetnie wpasowują się w dany styl. Wystarczy tylko dobrze je połączyć. W pierwszej stylizacji wykorzystałyśmy granatowy kombinezon, który jest idealną propozycją dla tych pań, które pragnąc wyglądać fantastycznie, nie chcą spędzić dużo zbyt czasu zastanawiając się, co na siebie włożyć. Do kombinezonu dobrałyśmy piękną apaszkę, która doda szyku i elegancji temu zestawowi. Proponujemy też, żebyście na głowę założyły kapelusz i zabrały ze sobą torebkę. Na stopy oczywiście załóżcie mokasyny! My przygotowałyśmy te w kolorze jasnego różu. Świetnie współgrają z granatem. Tak ubrane będziecie wyglądały fenomenalnie. Możecie wykorzystać ten zestaw idąc na przyjęcie, a nawet na letni spacer.

Stylizacja mokasyny / Kolaż Materiały partneraStylizacja mokasyny / Kolaż Materiały partnera

Mokasyny do sukienki

Mokasyny to obuwie starsze, niż może się wydawać.  Nosili je rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Oryginalnie były uszyte z jednego kawałka skóry - zostały stworzone dla potrzeby wygody na polowaniach. Były tak lekkie i ciche, że nie powodowały hałasu podczas podchodzenia zwierzyny. Indianie wykonywali je ze skóry dzikich zwierząt. Choć pełniły praktyczną funkcję, mokasyny były obuwiem ozdobnym. Wyszywano na nich najróżniejsze kolorowe wzory, co świadczyło o pozycji danej osoby w plemieniu. Różniły się też długością, w niektórych plemionach mokasyny z długą cholewką nosiły kobiety niezamężne. Ogółem jednak buty przeznaczone dla kobiet, podobnie jak dziś, nie różniły się od męskich.

Druga stylizacja to połączenie letniej, zielonej sukienki z brązowymi mokasynami. Załóżcie do tego stylowe okulary i weźcie brązową torebkę. To idealna stylizacja na spotkanie z rodziną bądź z przyjaciółmi.

Stylizacja mokasyny / Kolaż Materiały partneraStylizacja mokasyny / Kolaż Materiały partnera

Niebieskie mokasyny

Mokasyny to pierwszy element garderoby, który został przejęty od Indian. W symbol modzie są symbolem klasyki, dlatego dobrze mieć w szafie chociażby jedną parę tych butów. Trzecia stylizacja to połączenie krótkich jeansowych spodenek z bluzką typu cold shoulder. Dobrałyśmy do tego niebieskie mokasyny, które idealnie pasują do zestawu. W kwestii dodatków postawiłyśmy na niebieską torebkę i okulary przeciwsłoneczne. Możecie też dodać delikatną biżuterię. Tak ubrane będziecie wyglądały bardzo stylowo i dobrze.

Stylizacje mokasyny / Kolaż / Materiały partneraStylizacje mokasyny / Kolaż / Materiały partnera

Poniżej więcej produktów

Więcej o: