Sportowe dodatki w codziennych stylizacjach

Karolina Czuchaj
16.05.2017 13:00
Czy wybór luźnego stroju musi oznaczać zupełną rezygnację z elegancji? Pokazujemy jak łączyć szykowny styl ze sportowymi dodatkami.

Sukienka i trampki

Dlaczego powoli rezygnujemy z eleganckich, sztywnych stylizacji na rzecz trampek i luźnych ubrań? Odpowiedź jest prosta - wygoda. Sportowe ubrania są niezwykle komfortowe, najczęściej wykonane z przyjemnych materiałów. Nie jest już faux pas łączenie szykownych spódnic czy spodni z trampkami. Dzisiejsza moda cechuje się coraz odważniejszymi rozwiązaniami. Przeżywamy erę podobną do czasów hippie, gdzie najważniejszy przy wyborze stroju był brak ograniczeń. Idąc za tą zasadą wybieramy dopasowaną sukienkę i  wygodne trampki. To połączenie już zupełnie nie dziwi. Co więcej z powodzeniem promowane jest przez takie gwiazdy jak Gigi Hadid, która taką stylizację łączy dodatkowo z bomberką i małą torebką.

sukienka z trampkami / kolaż / materiały partnerasukienka z trampkami / kolaż / materiały partnera

Spodnie dresowe ze szpilkami

Spodnie potocznie nazywane dresami jeszcze niedawno były kojarzone wyłącznie z ćwiczeniami, wybierane przez sportowców. Komfort ich noszenia odkryli w poprzednich sezonach projektanci, a blogerki szybko podłapały temat. Łączenie szerokich dresów z pasami na bokach i szpilek nie należy do najprostszych, łatwo można przesadzić. Nasza propozycja to szerokie, granatowe dresy w zestawieniu z białą bluzką i żakietem.

spodnie dresowe w połączeniu ze szpilkami / kolaż / materiały partneraspodnie dresowe w połączeniu ze szpilkami / kolaż / materiały partnera

Zamiast torebki, plecak

Coraz częściej zastępujemy klasyczne torebki plecakami, które z pozoru są sportowymi dodatkami. Dzisiaj wariacje na temat plecaków zupełnie nie przypominają tych noszonych kiedyś przez nas w szkołach. Wykonane z eko skóry, małe, z dodatkowymi zawieszkami, idealnie pasują do wielu stylizacji. W ostatnim zestawie wykorzystujemy plecak i sportową bluzę w kolorze różowym. Modne w tym sezonie będą również jeansy z naszywkami. Latem idealnie sprawdzą się espadryle.

sportowa stylizacja / kolaż / materiały partnerasportowa stylizacja / kolaż / materiały partnera

Więcej sportowych ubrań i dodatków znajdziesz poniżej. Wybierz coś dla siebie.

Zobacz także
  • źródło iStock Styl sportowy w codziennych stylizacjach
  • Athleisure Na czym polega styl Athleisure i jak go stworzyć
  • Sportowy streetstyle Sportowy streetstyle