Miejska fauna - trend zwierzęcy wciąż na topie

Kasia Żechowicz
11.01.2017 13:00
Miejska fauna - wzory zwierzęce

Miejska fauna - wzory zwierzęce (Źródło: Vogue.com / Kolaż Avanti24)

Zima w pełni, a my marzymy o ciepłych krajach! Myślami przenosimy się na gorące safari i do wielobarwnej dżungli, gdzie szukamy inspiracji do nowych stylizacji, które rozgrzeją nasz mroźny klimat. Trend zwierzęcy jest wciąż na topie, a świadczą o tym najnowsze kolekcje projektantów. Jak wykorzystać go już teraz? Podpowiadamy!

 

Miejska fauna - wzory zwierzęceŹródło: Vogue.com Gucci SS17 Autor: Yannis Vlamos / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Trend zwierzęcy towarzyszy nam już od ostatniego sezonu. Na jesień i zimę projektanci zaproponowali płaszcze ze sztucznego futra i z wzorem lamparta. Oprócz tego na wybiegach pojawiały się węże, tygrysy i inne tropikalne zwierzaki. Kto myślał, że chodzi tylko o chwilowy kaprys, był w błędzie. Zwierzęce motywy ponownie zawitały na wiosenno-letnich wybiegach, a więc nosić je będziemy co najmniej do kolejnej jesieni! O sile tego trendu świadczy również ostatni numer włoskiego Vogue'a. Podczas, gdy w grudniu wszyscy pisali o świętach, Franca Sozzani poświęciła większość treści właśnie zwierzakom. Głównym tematem były psy jako przyjaciele i wierni kompani człowieka, ale trendy dotyczyły również innych reprezentantów miejskiej fauny.

Miejska fauna - wzór zwierzęcy, płaszcz z zebrąŹródło: Vogue.com Gucci SS17 Autor: Yannis Vlamos / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

"A dog is not just for Christmas" - taki tytuł widniał na okładce najbardziej prestiżowego włoskiego czasopisma o modzie. A wraz z nim modelka w obiektywie Bruce'a Webera z narysowanym psem w okolicach głowy. Zmarła niedawno redaktor naczelna Vogue'a chciała przypomnieć całej swojej ekskluzywnej klienteli, że pies to nie zabawka. W numerze znalazło się kilkanaście tekstów, które traktują temat od różnych stron: historycznej, lifestyle'owej, sztuki, ekonomicznej czy fotograficznej. Tym samym niepokorna Franca Sozzani podkręciła do maksimum trend, który już od pewnego czasu nieśmiało przebija się na pierwszy plan. Zwierzęta to w dzisiejszych czasach nasi najwierniejsi kompani, ale człowiek przez swoje egoistyczne działania bardzo im szkodzi. W takim właśnie prostych słowach i za pomocą pozornie prostych zdjęć Sozzani przekazała to, co organizacje ekologiczne starają się wykrzyczeć od dłuższego czasu. I nawet jeśli większość artykułów traktowała o psach, to jednak przekaz był znacznie szerszy.

Miejska fauna - wzory zwierzęceŹródło: Vogue.com Mila Schon SS17 / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Miejska fauna dotyczy trendu zwierzęcego, ale nie tylko w jego powierzchownym wymiarze. Projektanci chcą naszej bliskości z tymi stworzeniami, ale nie za pośrednictwem futer czy butów z krokodyla. Za to pokazujmy podobizny naszych czteronogich przyjaciół na swetrach, bluzach i kurtkach (jak u Gucci). Długie sukienki niech ozdobione będą naszywkami z ukochanymi rybkami (jak u Prady), a na płaszczu niech spotkają się dwie wesołe zebry (Gucci). Mile widziane również kociaki, owady oraz wzór lamparta, który żyć będzie w zgodzie z wzorem swoich afrykańskich przyjaciół. Miejska fauna obejmuje zatem nie tylko zwierzaki domowe, ale również inne, z dalekich krain, które powinny być bliskie naszemu sercu. Nosimy je zawsze i wszędzie, z wielkim dystansem do siebie i ewentualnych spojrzeń innych.

A oto inne ubrania i dodatki ze zwierzakami, które znalazłam dla Was w sklepach:

Więcej modnych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Zobacz także
  • Botki z motywem zwierzęcym Jesień pod znakiem węża - wybieramy botki z motywem zwierzęcym
  • Zwierzęcy print Wycieczka na safari - zwierzęcy print wciąż w modzie
  • Zwierzęcy wzór - stylizacje 5 stylizacji ze zwierzęcym wzorem w roli głównej