Dwie torebki jednocześnie? Zobacz jak robią to projektanci

Kasia Żechowicz
24.08.2016 11:00
Dwie torebki jednocześnie

Dwie torebki jednocześnie (Nowfashion.com / Kolaż Avanti24)

Podwójna torebka to główny trend jeśli chodzi o dodatki w zbliżającym się jesienno-zimowym sezonie. Nosimy dwie jednocześnie, ale jakie? Zobacz nasze stylizacje inspirowane kolekcjami z wybiegów.

Tej jesieni nosimy nie jedną, ale dwie torebki! Wydaje się niepraktyczne? Nic bardziej mylnego! Projektanci podpowiadają nam, jak zrobić, by z dwoma dodatkami wyglądać stylowo, a jednocześnie czuć się komfortowo. Główną zasadą jest to, że torebki muszą współgrać stylem i kolorem oraz wielkością i długością paska. Dobieramy je na zasadzie większa z mniejszą lub dwie małe torebki na krótkim i długim pasku.

 

Żółta i z wzorem leoparda jak u Diora

Dwie torebki jednocześniewww.nowfashion.com Dior FW 2016 / Stylizacja z dwiema torebkami

 

Nasza pierwsza stylizacja wzoruje się na tegorocznej kolekcji Dior. Na wybiegi mogliśmy zobaczyć całą gamę torebek, zazwyczaj w małych rozmiarach, zestawionych ze sobą w parach o różnej długości paska. Listonoszkę umiejscowioną na wysokości biodra, projektanci francuskiego domu mody zestawiają z mini-torebką na krótkiej rączce noszoną tuż pod ramieniem. Zwracamy uwagę na idealnie dobraną paletę barw: torebki zazwyczaj łączone są w zestawy: żółty z brązem, granat z bordo, czy pomarańcz z błękitem. Nasz zestaw składa się z krótkiego płaszcza zapinanego na pokaźne guziki i rudej sukienki w delikatny wzór, do której dobieramy wyjątkowo modne w tym sezonie krótkie kozaczki na przezroczystym słupku. Oczywiście głównym punktem stylizacji są dwie torebki: soczyście żółty kuferek i niewielka kopertówka z wzorem leoparda, którą nosimy na krótkiej długości. Całość dopełniają stylowe okulary przeciwsłoneczne, bowiem pogodowe zapowiedzi na wrzesień są bardzo optymistyczne!

 

Dwie czarne jak u Prady

Dwie torebki jednocześniewww.iodonna.it Prada Fall 2016 / Stylizacja z dwiema czarnymi torebkami

 

Druga stylizacja opiera się na idei zaprezentowanej w kolekcji Prady, a mianowicie połączeniu dwóch czarnych torebek, z których jedna wyróżnia się elementami bieli i jest mniejsza od drugiej - miękkiej shopperki. W zestawie znalazła się również obcisła sukienka z egzotycznym wzorem, a także bolerko podkreślające linię ramion. Do stylizacji ponownie dobieramy botki na słupku, tym razem w naturalnym brązie, który kontynuujemy również w innych dodatkach, takich jak skórzane rękawiczki.

 

W tym samym odcieniu jak u Loewe

Dwie torebki jednocześniewww.iodonna.it Loewe Fall 2016 / Stylizacja z torebkami o podobnym odcieniu

 

W ostatniej stylizacji wykorzystujemy torebki o podobnym odcieniu brązu, natomiast "bawimy" się ich długościami. Jedną z torebek nosimy na długim pasku przez ramię lub w ręku, natomiast drugą ciasno pod ramieniem. Tej jesieni nie boimy się kolorystycznych total looków: projektanci marki Loewe pokazują nam, że spodnie, płaszcz i dodatki o tej samej barwie wyglądają świetnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kontrast, jaki budują czarne, lakierowane buty z resztą stylizacji.

A oto inne torebki, które możecie połączyć w pary, tworząc podobne stylizacje:

Więcej modnych torebek znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: