Dress code na różne okazje, czyli jak się ubrać do teatru, opery i filharmonii

Roksana Krawczyk
24.09.2017 10:31
Specjalna okazja wymaga odpowiedniego stroju. Czy ludzie stosują się jeszcze do zasad dress code'u obowiązującego w takich miejscach, jak teatr czy opera? Warto zaakcentować niecodzienność wydarzenia, jakim jest wyjście na spektakl dobrze dobraną stylizacją.

1. Teatr 

Warto postawić na elegancję, gdyż ubierając się w ten sposób, oddajemy szacunek aktorom. Przy wyborze stroju watro zachować minimalizm. Świetnie sprawdzi się mała czarna połączona ze szpilkami oraz złotą czy srebrną biżuterią. Biała marynarka ożywi nieco stylizację i doda jej jeszcze więcej klasy. Do tego mała czarna torebka, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na spodnie, warto postawić na cały garnitur albo na górę włożyć elegancką koszulę. Jeansy lepiej zostawić w szafie i założyć je na inną okazję. 

Teatr
Materiały prasowe

Teatr
Materiały prasowe

 2. Opera/Filharmonia 

Kobiecy strój do opery czy filharmonii powinien się charakteryzować klasyczną elegancją. Lepiej nie łączyć w takim stroju więcej niż dwóch kolorów. Sukienka nie może być za krótka. Najlepiej, żeby była długości przed kolano albo do samej ziemi. Granatowa sukienka z czarnym żakietem to dobre połączenie na tego typu wyjście. Lepiej nie eksperymentować ze zbyt dużymi dekoltami. Nie zapominajmy o wieczorowej kopertówce i butach. Świetnym dopełnieniem stylizacji będzie delikatna biżuteria. 

Opera
Materiały prasowe

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Marlena Arkawska

    0

    U mnie zawsze sprawdza się sukieneczka z hexe :) Prosta, piękna i klasyczna... a do tego wsystkiego mam jeszcze żakiecik od nich :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX