Kolor różowy - z czym łączyć i jak nosić

Beata Aduckiewicz/ KJ-Ż
05.09.2018 15:00
Kolor różowy - z czym łączyć i jak nosić

Kolor różowy - z czym łączyć i jak nosić (Avanti24 (fot. Shutterstock.com))

Kolor różowy, a szczególnie jego odcień zwany Rose Quartz, jest od kilku sezonów bardzo modny. Jednak nie jest to wcale łatwy kolor, jeżeli chodzi o tworzenie stylizacji. Można z nim łatwo przesadzić. Zobacz więc, jak prawidłowo nosić różowe ubrania oraz dodatki.

Kolor różowy - jak nosić

Jak nosić kolor różowy (fot. Nina Buday/Shutterstock.com)

Modowi specjaliści ziewali już z nudy, patrząc na kolory zimy, więc postanowili nieco ożywić kolorystykę zimowych stylizacji. W ten sposób do listy trendów dopisał się kolor różowy, którego zadaniem jest osłodzenie ponurej aury tego sezonu. Zapewne niektóre z was mają problem z tą barwą. Jeżeli nie chcesz z nią przesadzić, to kieruj się zasadą, że im mniej, tym lepiej. Kolor różowy może występować tylko na jednej części garderoby albo na samych dodatkach. Różowy total look zostaw dla odważniejszych kobiet.

Róż ma wiele odcieni, więc naprawdę łatwo można się zagubić w tej palecie barw. Podpowiemy dziś, z jakimi kolorami najłatwiej go połączyć. Pamiętaj także, że jest to kolor odpowiedni w każdym wieku, więc nie ograniczaj się. Wystarczy zachować umiar i zamiast fuksji wybierać pudrowy róż .

Różowy i czarny

Różowy i czarny stylizacja
Różowy i czarny stylizacja/ fot. www.stylecusp.com, materiały partnera, kolaż Avanti24

Odcień różowego zbliżony do koloru gumy balonowej świetnie komponuje się z kolorem czarnym. Możesz na przykład wybrać sukienkę w odcieniu takiego różu i skomponować ją z czarnymi dodatkami. Świetnie będzie wyglądać również różowy sweter i czarne jeansy klub koszula w kartę w tych kolorach. Ważnym i często zadawanym pytaniem jest również takie, czy różowy pasuje do czerwonego? Odpowiedź brzmi - jak najbardziej tak! Połączenie tych barw to bardzo modne zestawienie, pożądane w jesiennych oraz zimowych stylizacjach. 

Pudrowy róż i żółty

Różowy i żółty stylizacja/ fot. garypeppervintage.blogspot.com, materiały partnera, kolaż Avanti24
Różowy i żółty stylizacja/ fot. garypeppervintage.blogspot.com, materiały partnera, kolaż Avanti24

Te dwa bardzo pozytywne kolory to propozycja dla nieco odważniejszych kobiet. Pierwsza zasada to taka, że musisz zdecydować, który kolor ma dominować. Jeżeli zdecydujesz się, że w twojej stylizacji ma się znaleźć więcej różowego, to żółty powinien wystąpić tylko na dodatkach, jako np. żółta apaszka albo żółta torebka. Taka stylizacja pozytywnie wpłynie na twój jesienny i zimowy styl oraz poprawi ci nastrój. Nie zapominaj, że w tym roku niezwykle modny jest również musztardowy odcień koloru żółtego. 

Zimny róż z beżem lub szarością

Róż i szarości stylizacja
Róż, beż i szarość stylizacja/ fot. bloglovin.com by Rachel Moore, materiały partnera, kolaż Avanti24

Zimne odcienie różu doskonale skomponują się z innymi modnymi kolorami tego sezonu, jakimi są beż oraz szarość. Tutaj wybór zależy od ciebie. Zdecyduj, czy w twojej stylizacji ma dominować róż, czy któraś z pozostałych barw. Stylizacja składająca się z tych kolorów będzie idealna zarówno na co dzień, jak i na bardziej oficjalne okazje. Co pasuje do różowych spodni? Właśnie szara bluzka lub sweter damski w tej barwie - ten miks stworzy bardzo ciekawe zestawienie!

Więcej o: