Jak dopasować sportowy stanik do swojej sylwetki?

Z badań wynika, że zaledwie 15 proc. Polek nosi specjalną bieliznę podczas uprawiania sportu! Tymczasem nosząc dobrze dobrany biustonosz sportowy, jesteśmy w stanie ograniczyć ruch piersi nawet o ponad 70 proc.

Panie ćwiczące bez profesjonalnej bielizny narażają swój biust na nieodwracalną deformację. Można temu zapobiec, nosząc odpowiednio dobrany biustonosz - dopasowany do rozmiaru piersi, do rodzaju i częstotliwości uprawianego sportu i  indywidualnego poczucia komfortu.

Biustonosz sportowy dobieramy przede wszystkim pod względem rozmiaru (tak jak standardowy) oraz dyscypliny, jaką uprawiamy. Biustonosz sportowy mocno podtrzymujący sprawdzi się przede wszystkim w przypadku intensywnych aktywności, jak bieganie czy zumba. Warto wtedy zwrócić uwagę np. na shock absorber (amortyzator), którego zadaniem jest utrzymanie piersi na swoim miejscu nawet przy bardzo intensywnych ćwiczeniach. Tak dużego wsparcia i usztywnienia nie wymagają takie dyscypliny jak joga czy pilates, jednak nawet ćwicząc z mniejszą intensywnością, warto kupić sportowy stanik. Gwarantuje on o wiele większy komfort, wygodę i bezpieczeństwo, niż klasyczny biustonosz.

W trakcie aktywności fizycznej biust jest narażony na ruch oraz przeciążenia, które prowadzą do utraty elastyczności i zmian kształtu piersi. Intensywne ćwiczenia mogą także powodować ból w okolicy klatki piersiowej, który skutecznie zniechęca do aktywności.

Anita Active

- Dobór odpowiedniego stanika sportowego jest bardzo istotny. Może on mieć znaczący wpływ na Twój trening lub występ na zawodach - wyjaśnia Jamie Lee, Senior Design Director w Nike.
- Kiedy stanik zapewnia mi wsparcie, którego potrzebuję i jednocześnie pozwala czuć się komfortowo na każdym treningu, wtedy mogę dawać z siebie wszystko - zapewnia Allyson Felix, Mistrzyni Świata w sprincie.

mat. partnera

- Najlepszy dla mnie sportowy stanik to ten, którego obecności podczas treningu czy zawodów nawet nie zauważam - mówi Colleen Quigley, mistrzyni w biegu z przeszkodami na 3000 m w Dywizji I rozgrywek NCAA.
Copyright © Agora SA