Reserved Be Active - sport w miejskiej dżungli

Ewelina Kołodziej
28.04.2016 19:00
Inspirowana motywami dzikiej roślinności I wielkomiejskim rytmem kolekcja Reserved Be Active to propozycja zarówno dla sportowych zapaleńców, jak I tych, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero zaczynają. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotowała dla nas marka.

 

Reserved Be Active (mat. pras.)Reserved Be Active (mat. pras.)

Sport dla wielu z nas stało się stylem życia, a nie tylko weekendowym hobby czy koniecznością. Coraz więcej sieciówek  w swojej ofercie przygotowuje linie w całości poświęcone modzie sportowej. Propozycji dla aktywnych klientów nie zabrakło również w najnowszej kolekcji Reserved. Co tym razem wyróżnia linię Be Active?

Bez wątpienia jest to nawiązanie do dzikiej natury poprzez kolorystykę oraz wzory. Wariacje na temat egzotycznego buszu odzwierciedlają się w głębokiej zieleni, przeplatającej się z soczystą limonką, natomiast na tle czerni i bieli mocno wybija się energetyczny oranż. Ale to nie wszystko. Projektanci Reserved nie poszli w konwencjonalne wzory tropikalnych lasów, a przy tym nie zapomnieli o miejskim stylu kolekcji.

 

Wykorzystane w kolekcji desenie przywodzą na myśl dzikie zwierzęta lub cienie rzucane przez splątaną zieleń deszczowego lasu. Te ewidentnie egzotyczne inspiracje okraszono typowo sportowymi elementami: nadrukami z numeracją, fasonami wziętymi z siłowni, gadżetami takimi jak plecaki - worki i czapki baseballówki.

 

Reserved Be Active (mat. pras.)Reserved Be Active (mat. pras.)

Nie myślcie jednak, że kolekcja obyła się bez sezonowych trendów. Powrót stylistyki lat 90., czyli jeden z ciekawszych trendów sezonu, ma swoje odzwierciedlenie w przylegających do ciała, opiętych fasonach, krótkich topach oraz ubraniach „na opak” - bluzki z krótkim rękawem noszone na wierzch długich rękawów. Na kolekcję Be Active skladają się linie damska i męska. Zdjęcia kampanii jak zwykle wykonał niezastąpiony Marcin Tyszka.

 

Kolekcja utrzymana jest w konwencji urban sport glam, której założeniem jest nie ograniczanie ubrań sportowych wyłącznie do siłowni, ale wplatanie ich również w codzienne i imprezowe stylizacje. Obecnie ikonami tego stylu są m.in. Rihanna i Gigi Hadid, a co do ich oryginalności - chyba nie musimy Was przekonywać.

 

Reserved Be Active (mat. pras.)Reserved Be Active (mat. pras.)

Więcej o: