Najlepsze podkłady kryjące dla cery tłustej i mieszanej bez efektu maski: zapłacisz za nie mniej niż 50 zł

Dagmara Łacny
09.02.2018 14:09
Wyrównuje kolor skóry i tuszuje wszelkie jej niedoskonałości: wypryski, rozszerzone pory, przebarwienia, zaczerwienienia, dlatego to najchętniej wybierany przez Polki rodzaj podkładu. Mamy dla was najlepsze kryjące fluidy, które kosztują mniej niż 50 zł.

Mocno kryjące podkłady zawierają bardzo dużo pigmentów, czyli cząsteczek barwnika. Baza jest najczęściej lekka, nietłusta, przez co podkład utrzymuje się na skórze nawet do 18-24 godzin bez konieczności poprawiania makijażu (jak obiecują producenci). Matuje skórę w błyszczących partiach i nawilża w suchych. Teoretycznie jest to więc kosmetyk uniwersalny. Jednak najlepiej sprawdza się przy cerze normalnej z tendencją do przetłuszczania oraz cerze tłustej. 

Jak określić rodzaj cery?

Zanim przystąpisz do wyboru koloru podkładu, musisz wybrać jego rodzaj tak, by najlepiej spełnił oczekiwania twojej skóry. Będzie miała ona zupełnie inne potrzeby w zależności od swoich problemów. Najpierw dowiedz się, jak określić rodzaj cery.

Zacznij od umycia twarzy beztłuszczowym płynem do mycia i po upływie godziny przyłóż do niej chusteczkę. Przy cerze tłustej na całej chusteczce widać tłusty ślad. Tłusta strefa T jest charakterystyczna dla skóry mieszanej. Jeśli po myciu cera była zaczerwieniona i podrażniona, oznacza to, że jest wrażliwa. Łuszczenie się i napięcie skóry wskazuje na cerę suchą, zaś brak tłustej warstwy na chusteczce i gładka jednolita skóra to cechy cery normalnej. Zwróć też uwagę, czy nie masz rozszerzonych naczynek, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i delikatnych kosmetyków, w tym podkładów.

Czy dobry podkład kryjący musi być drogi?

Dobry podkład nie musi kosztować dużo. Przepytałyśmy redakcyjne koleżanki i wybrałyśmy te fluidy kryjące, które spełniły wszystkie ich oczekiwania, dodatkowo kosztowały poniżej 50 zł. Jak się okazuje, popularne marki jak L'Oreal, Bourjois, Rimmel czy Catrice często niczym nie ustępują produktom luksusowym. 

Jakie cechy musi mieć idealny podkład kryjący?

Przede wszystkim fluid kryjący nie może być ciężki. To najczęściej powtarzane hasło. Żadna z nas nie chce po nałożeniu fluidu wyglądać jak w masce. Podkład powinien maskować niedoskonałości cery, ale jednocześnie zapewniać naturalny wygląd i nie zapychać porów. Ważne, aby był trwały, wydajny i łatwy do aplikacji. Poniżej znajdziecie podkłady kryjące, które polecamy! 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX