Ekologiczna pielęgnacja z Polski: hity kosmetyczne marki YOPE

Dagmara Łacny
14.02.2018 14:21
Wszystko zaczęło się od mydła w płynie. Takiego, które będzie naturalne i łagodne dla skóry, a jednocześnie ciekawie opakowanego oraz atrakcyjnego cenowo. Polska marka YOPE postanowiła spełnić te wszystkie warunki, dodatkowo rozszerzając swoją ofertę o inne produkty pielęgnacyjne.


mat. prasowe

Założyciele marki YOPE tłumaczą, że cała historia zaczęła się od mycia rąk. Kilka razy dziennie, kilkadziesiąt razy w tygodniu, kilkaset razy w miesiącu. Zastanawialiście się, dlaczego czasem po umyciu są po prostu czyste, a czasem już chwilę później skóra na dłoniach robi się nieprzyjemnie sucha i napięta? Im nie dawało to spokoju. Można to sobie tłumaczyć słabą jakością wody (ach ten chlor) albo porą roku (wszystko przez mróz, wiatr, upały), ale najczęściej winne jest mydło w płynie! Skąd ta pewność? Bo oprócz tego, że używali go na co dzień, pomysłodawcy marki przez wiele lat współpracowali z firmami kosmetycznymi oraz chemicznymi i wiedzieli, co w nim jest.

Płynne mydło powinno być prostym kosmetykiem, składającym się przede wszystkim z roślinnych substancji myjących, zapachowych i konserwujących. Jednak dziś coraz częściej dodaje się do niego sztuczne barwniki, aromaty, silikony, konserwanty, detergenty, np. SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i substancje spieniające, np. SLES (Sodium Laureth Sulfate). Po co? Żeby było ładniejsze, trwalsze, intensywniej pachniało, mocniej się pieniło. Czy to konieczne? Nie, przeciwnie - zbędne. Bo to właśnie "ulepszacze" najczęściej powodują przesuszenie i podrażnienie delikatnego naskórka na dłoniach i bywają przyczyną alergii.

Dlatego też 92% wszystkich składników w produktach marki YOPE jest pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia. W kosmetykach myjących nie znajdziesz tajemniczych "supernowoczesnych kompleksów" i "koktajli", sztucznych barwników, zapachów, konserwantów, parabenów, pochodnych ropy naftowej, SLS-u, SELS-u, składników zagęszczających. Są w nich za to naturalne, pielęgnacyjne wyciągi roślinne, łagodne substancje myjące i zapachowe, wszystkie bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry.

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • rikol

  Oceniono 12 razy 6

  Jeśli jakiś kosmetyk ładnie pachnie, to właściwie można być pewnym, że szkodzi skórze. Substancje zapachowe, sztuczne czy naturalne, podrażniają i uczulają.

 • Piotr Nowak

  Oceniono 7 razy 3

  Product placement ? Te bajki o naturalności to zwykły marketingowy shit. Zwykłe wciskanie kitu.

 • pasazerski

  0

  Bardzo drogie i żadna rewelacja. Raz się dałam naciągnąć i był to ostatni raz. Zapach też nie był niewiadomo jak rewelacyjny. To produkt dla dzidzi z tvnu.

 • Leopold Goldberg

  0

  92% wszystkich składników w produktach marki YOPE jest pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia
  ---------
  A co się składa na pozostałe 8 procent?

 • lech2011

  0

  Są ekologiczne i polskie!

  A więc więcej zalet już nie muszą mieć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX