Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Podpowiadamy

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
13.04.2018 15:00
Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny gadżet w słoneczne dni. Sklepowe półki mienią się kolorami i kształtami oprawek oraz szkieł. Nie wiesz, jaki model wybrać? Podpowiemy ci, jakie okulary przeciwsłoneczne będą pasować najlepiej danego kształtu twarzy tak, by uwydatnić urodę i podkreślić rysy. Specjalnie dla ciebie prezentujemy modele z różnych półek cenowych.

materiały partnera
materiały partnera

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy

Kupując okulary przeciwsłoneczne pamiętaj, że dobierając odpowiedni model, możesz optycznie ją wyszczuplić. Zrezygnuj z oprawek okrągłych, postaw na te klasyczne - prostokątne, zwężane ku dołowi oraz z te ostrymi kątami. Modne tego lata kocie okulary również powinny przypaść ci do gustu. Pamiętaj, aby wybierać te wąskie z grubymi zausznikami. Do okrągłej twarzy szczególnie polecane są oprawki w ciemnych kolorach. Klasyczne okulary z kwadratowymi oprawkami również sprawdzą się znakomicie. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do twarzy w kształcie serca 

Jeśli masz szerokie czoło, a twoja buzia zwęża się ku dołowi, możesz przebierać we wzorach, ale zrezygnuj z tych kwadratowych. Pozwól sobie na kocie oprawki, ale pamiętaj, żeby wybierać te delikatne i jasne. Kupując okulary pamiętaj, żeby były lekko zaokrąglone, bez ostrych kątów. Możesz też postawić na same szkła.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy

Ten typ charakteryzują mocne rysy, śmiało możesz więc zakładać okulary okrągłe lub owalne - pomogą je złagodzić. Postaw także na te z zaokrągloną dolną częścią, np. awiatorki. Te z jasnym dołem optycznie wydłużą twarz i nadadzą jej delikatności. Postaw na mocne kolory albo zaszalej z delikatnymi wzorami.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX