Torby sportowe. Praktyczne propozycje dla aktywnych

Adrianna Olejnik
14.06.2017 18:30
Fot. www.istockphoto.com

Fot. www.istockphoto.com (Fot. www.istockphoto.com)

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, nie wyobrażasz sobie tygodnia bez zajęć na siłowni, a wolny czas spędzasz w ruchu, z pewnością potrzebna ci sportowa torba. Jaki model wybrać? Jaka torba nadaje się na wypad za miasto, a jaka będzie lepsza na fitness? Podpowiadamy!

Torby sportowe męskie

Wydawałoby się, że mężczyzna nie potrzebuje wiele miejsca, by spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Zwykle to kobiety kojarzone są z długotrwałym pakowaniem, które nie kończy się, bo każda kolejna sukienka i buty są niezbędne. W przypadku torby sportowej jest jednak inaczej. Najczęściej nosi się ją na siłownię, gdzie potrzebny jest zestaw sportowych ubrań, buty, napój lub bidon, ręcznik oraz ewentualne przybory potrzebne do treningu. Jaka jest w takim razie idealna męska torba sportowa? Zdecydowanie musi być pojemna, najlepiej by miała kilka przegródek, by można było efektywnie posegregować w niej niezbędne rzeczy. Co równie ważne, powinna być wykonana z dobrej jakości materiału. Nie polecamy zabierać na siłownię toreb skórzanych, zdecydowanie lepiej sprawdzą się te wykonane ze sztucznego materiału, których odporność na niekorzystne warunki jest zdecydowanie większa. Co równie ważne, torba sportowa powinna być praktyczna - przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na liczbę pasków oraz uchwytów, przegródek i innych elementów usprawniających jej pakowania i przenoszenie.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Torby sportowe damskie

Czego kobiety oczekują od idealnej torby sportowej? Z pewnością tego, by była praktyczna i dopasowana do ich potrzeb. Odpowiednia pojemność i liczba przegródek zapewni komfort pakowania i noszenia. Oprócz praktycznego aspektu, oczywiście ważny jest dla nich wygląd. Damska torba sportowa to dopełnienie stroju, który zakładamy, idąc na siłownię. Do klasycznych kolorów, takich jak czerń czy szarość, pasuje każdy kolor dodatków. By zawsze wyglądać oryginalnie, radzimy wybrać podstawowe kolory ubrań sportowych i urozmaicać je dodatkami, między innymi kolorową torbą sportową.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Małe torby sportowe

Ważnym kryterium przy wyborze torby sportowej jest jej wielkość i dostosowanie do rodzaju aktywności, do jakiej jej potrzebujemy. Duża, pojemna torba potrzebna jest wtedy, kiedy musimy zabrać w niej zestaw sportowych ubrań, buty i inne przybory, bo idziemy na siłownię prosto z pracy. Co jednak, jeśli przebieramy się w domu, a idziemy na zajęcia fitness? Wtedy zdecydowanie wielka torba sportowa nie jest nam potrzebna. Alternatywą jest mniejsza torba, którą można zarzucić na ramię i nie przejmować się, że zajmuje za dużo miejsca. Rozwiązaniem idealnym dla mężczyzn będzie sportowy worek albo prostokątna torba przekładana przez ramię.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Zobacz więcej toreb sportowych.

Więcej o: