Który kożuch wybrać w sezonie 2019/2020? Podpowiadamy

Kasia Żechowicz/ Joanna Szczurek
25.10.2019 15:00
Który kożuch wybrać w sezonie 2019/2020?

Który kożuch wybrać w sezonie 2019/2020? (shutterstock)

Kożuch to według niektórych wielki przebój sezonu, w oczach innych jest staromodny i ciężki. Jaki naprawdę jest kożuch i czy warto w niego zainwestować? Z czym go nosić, żeby wyglądał kobieco i stylowo? Odpowiadamy!

Kożuch

Źródło: www.en.vogue.fr / Balenciaga, Lacoste, Margiela Fall 2016

Kożuch ma w sobie coś z minionych epok. Być może taki wizerunek utrwalił się dzięki filmom, w których prezentowany był jako wierzchnia garderoba mieszkańców wsi i odległych, mroźnych krain. Tej zimy sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej! Kożuch staje się ubraniem "chic" i wchodzi do kanonu płaszczy miejskich. Nosimy go więc nie tylko w mroźnych stronach i na łonie natury. Okazuje się, że świetnie wygląda również do jeansów i spódnic, czyli nadaje się na co dzień i na wieczorne wyjścia na miasto.

Kożuch ekologiczny

stylizacja z kożuchem
Źródło: www.vogue.co.uk Autor: nieznany / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Kożuch pokochali nie tylko projektanci, ale również gwiazdy, które bardzo chętnie wkomponowują go do swoich stylizacji. Najbardziej popularna jest wersja w czerni z beżowymi obszyciami. Taki model (ale ze sztucznego materiału) znajdziecie na przykład w Zarze lub w sklepach internetowych. Modele, które najbardziej się nam spodobały, znajdziecie poniżej. Karlie Kloss nosi kożuch do kraciastej minispódniczki, czarnego golfa i najmodniejszych butów sezonu, czyli muszkieterek. Całość utrzymana jest w klimacie "preppy" - stylu wzorowanym na amerykańskim połączeniu luzu i elegancji, charakterystycznym dla studentów tamtejszych uczelni. Swoją drogą sama bohaterka zdjęcia, Karlie Kloss, znana przede wszystkim jako modelka, spełnia się również w roli studentki, kontynuując naukę na NY University.

Kożuch z kapturem lub kołnierzem

stylizacja z kożuchem
Źródło: www.vogue.co.uk Autor: nieznany/ Kolaż Avanti24/ Materiały partnerów

Kożuch połączysz również ze spodniami i z grubym swetrem. Takie zestawienie dobrze wygląda nie tylko w górach, ale również w mieście, gdzie style i inspiracje mieszają się, tworząc nowe, zaskakujące kompilacje. Idąc śladem stylizacji brytyjskiej prezenterki i modelki Alexy Chang, kożuch proponujemy nosić w luźny, niezobowiązujący sposób. Najlepiej w tej konfiguracji sprawdzi się kożuch z kapturem. Możesz dopasować do niego wełnianą czapkę i szalik, albo pójść w drugą, bardziej elegancką stronę. Wbrew pozorom tego typu okrycie wierzchnie równie dobrze pasować będzie do eleganckich botków i delikatnej apaszki oraz szykownej torebki. Warto przełamywać stereotypowe myślenie o modzie, o czym przekonują nas kolekcje z wybiegów, gdzie stare współgra z nowym w idealnej symbiozie!

Kożuch pilotka

kożuchy pilotki
materiały prasowe

Kurtka pilotka jest modna od wielu lat i każdej jesieni noszą ją chętnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pilotki są tworzone na wzór okryć wierzchnich wojskowych lotników i wyglądają świetnie do wielu stylizacji! A zatem nasz werdykt brzmi: kożuch był, jest i będzie trwałym elementem zimowej garderoby, jednak w tym sezonie traktujemy go szczególnie. Kożuch nabiera szyku, łączy się z eleganckimi stylizacjami i jest mile widziany na ulicach naszych miast.

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • Mateusz Ceglak

  0

  ŁABY ŚWINI!!!! URODA DO OBORY PIĘKNO MAM OD TATY W NIEBIE NOGI NA 7 A NIE WYGO ANOREKTYKÓW I GNÓJ !!!!! Mateusz Ceglak Pokój i Dobro

 • Mateusz Ceglak

  0

  ŁABY ŚWINI!!!! URODA DO OBORY PIĘKNO MAM OD TATY W NIEBIE JAK MÓJ SYN MANOGI NA 7 A NIE WYPAS ANOREKTYKÓW Jadwiga Szlanda Pokój i Dobro

 • friend1967

  0

  Kurtka pilotka, buty z cholewami ze skóry to męskie ubrania. Niestety tego typu portale nie mają nic nowego do zaoferowania paniom. I dlaczego większość ofert dla kobiet bazuje na męskich strojach? Ubóstwo umysłowe, pustka intelektualna, czy niepotrzebne obecnie kompleksy? Pozdrawiam projektantów. Może kiedyś zrozumieją, że panie mają naprawdę wspaniałą przeszłość, dziedzictwo i ich stroje nie muszą szukać inspiracji w męskich kożuchach i butach z cholewami. Dosłownie; nie czyńcie z kobiety babochłopa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX