Najmodniejsze koszule sezonu - jakie wzory królują tej jesieni?

Magdalena Bieniek
Męska koszula bardzo ceni klasykę i niechętnie spogląda w stronę światowych wybiegów. W przypadku fasonu nie pozwala sobie na żadne zmiany, ale we wzorze zdarza jej się przemycić coś z najgorętszych trendów sezonu.

Wólczanka
Wólczanka

Wśród męskich koszul najwięcej dzieje się w obrębie wzoru. To tutaj projektant może zaszaleć, choć często musi mocno trzymać w ryzach zbyt odważne pomysły. Mężczyźni bezpiecznie czują się w tym, co sprawdzone, dlatego mniej chętnie spoglądają na nieco bardziej odważne propozycje.

Wśród deseni, które pojawiły się w kolekcjach znanych projektantów, zaskakiwać mogą wzory do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Na męskich koszulach zagościły na przykład roślinne nadruki. Zwielokrotniony wzór na bordowym, granatowym bądź czarnym tle wygląda nad wyraz ciekawie i może być świetną alternatywą dla popularnej kratki. Oprócz drobnych gałązek czy płatków, bardzo modne są także całe kształty kwiatów oraz liści. 

Prążki to wzór, którego nie może zabraknąć w żadnym sezonie. Najpopularniejszy to oczywiście prążek bengalski. Klasyk, który najczęściej występuje w granacie, czerwieni oraz błękicie. To deseń, który mocno się wyróżnia, a dodatkowo optycznie wysmukla sylwetkę. Jego węższa odmiana jest bardziej uniwersalna i mniej kontrastowa, dlatego z daleka często również mniej zauważalna. Doskonale komponuje się z klasycznymi marynarkami i może stanowić świetną alternatywę dla formalnych koszul w bieli oraz błękicie. Wąskie prążki pojawiają się również często na koszulach o fasonie sportowym i doskonale pasują do tzw. stylu preppy. 

Na koniec kratka - deseń modny niezależnie od obowiązujących trendów. Najczęściej obecny w odmianie gingham bądź madras. Ten pierwszy to mniejsza kratka łącząca najczęściej dwa kolory, ten drugi, będący odmianą klasycznego tartanu, kratę ma większą i połączoną często patchworkowo.