Jak utrwalić makijaż, by nie spływał w czasie letnich dni? [Porady]

mat. part.
19.06.2017 16:20
Lato to czas, kiedy chętniej sięgamy po makijażowe nowości i wypróbowujemy odważniejsze połączenia kolorów. Co jednak zrobić, by przygotowany make up utrzymał się długo i w nienagannym stanie podczas upałów? Podpowiadamy!

Odpowiedzią na to, jak utrwalić letni makijaż, jest odpowiednie przygotowanie skóry oraz zastosowanie produktów, które przedłużą trwałość kosmetyków kolorowych. Przede wszystkim jednak na początku warto dokładnie oczyścić i nawilżyć skórę, ponieważ dzięki temu make up będzie nie tylko trwalszy, ale też będzie prezentował się znacznie lepiej.

Kiedy już oczyścimy i przygotujemy skórę pod makijaż, pierwszym naszym krokiem powinno być nałożenie bazy, np. Make up Primer od Douglas. Naniesiona bezpośrednio na krem, wygładzi i wyrówna cerę. Dzięki temu każdy kosmetyk będzie mógł o wiele lepiej połączyć się ze skórą, co zapewni większą trwałość makijażu. Kompleks nawilżający zawarty w bazie - Hydra Protection Agent - dodatkowo powstrzyma skórę przez utratą wilgoci.

douglasfot. mat. part.

Na bazę nałóż odpowiedni podkład lub fluid, a następnie zmatuj go transparentnym, sypkim pudrem, np. Puder Invisiloose Powder, który poza utrwaleniem makijażu, dodatkowo zmatowi twarz. Na zakończenie warto również "zamknąć" makijaż za pomocą preparatu, który nie tylko sprawi, że make up będzie odporny na pogodę, ale także odżywi i nawilży skórę. Tak działa np. Spray Fix dostępny w drogeriach Douglas. W jego składzie nie zabrakło substancji i składników, które pielęgnują oraz chronią skórę, jak oczar wirginijski, woda z bławatka, alantoina czy pantenol.

Trzy proste kroki pozwolą na stworzenie perfekcyjnego i trwałego makijażu, który przetrwa nawet największe letnie upały. Pamiętaj także, że tak wykonany make-up dodatkowo chroni twoją skórę przed niekorzystnymi promieniami UV, zapewniając jej przy tym odpowiednie nawilżenie.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX