8 szczęśliwych kolorów wg Feng Shui, które warto nosić w 2017 roku

Klaudia Stawska
17.03.2017 08:00
Zgodnie z regułami feng shui kolory niosą energię, z której możemy korzystać. Nawet jeśli w to nie wierzysz, możesz potraktować zalecenia feng shui na ten rok jako inspirację do modowych eksperymentów. Jakie są szczęśliwe kolory w roku Ognistego Koguta?

Czerwony, pomarańczowy i żółty

Według tradycji chińskiej rok 2017 jest rokiem Ognistego Koguta i to właśnie kolory kojarzone z elementem ognia według feng shui będą w tym roku najszczęśliwsze. Są to czerwień, żółć i pomarańcz, które stanowią także jedne z najmodniejszych kolorów roku. Jak widać zarówno projektanci i domy mody, jak i starożytna wiedza chińska zgadzają się co do tego, że w warto sięgać po odważne i soczyste połączenia.

Czerwony, pomarańczowy i żółtykolaż avanti24 /materiały partnerów

Fiolet, róż i magenta

Kolejnym zestawem kolorów powiązanym z elementem ognia według tradycji feng shui są odcienie różu i fioletu. Świetnie wyglądają w total looku, jednak jeżeli nie lubisz aż tak odważnych połączeń, proponujemy zestawić je z szarością, czernią czy bielą. Dobrze będą prezentować się również z granatem oraz żółtym. Wszystkie kolory związane z elementem ognia będą również świetnie wyglądać na akcesoriach i biżuterii. Taki wyrazisty dodatek będzie bardzo ciekawym elementem niejednej stylizacji.

Fiolet, róż i magentakolaż avanti24 /materiały partnerów

Zieleń i brąz

Według feng shui element ognia czerpie siłę również z elementu drewna, dlatego kolory z nim związane będą również świetnym wyborem. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim supermodne w tym roku odcienie zieleni, do których możemy dołączyć również neutralne barwy, jak beże czy brązy. W tym sezonie zieleń możemy nosić jako total look, jednak równie dobrze sprawdzi się niewielki zielony akcent.

Zieleń i brązkolaż avanti24 /materiały partnerów

Chociaż tradycyjnie feng shui ma zastosowanie w wystroju wnętrz, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zainspirować się starożytną chińską wiedzą również w przypadku mody. Możemy, ale nie musimy traktować poważnie zaleceń tej tradycji, jednak nie ulega wątpliwości, że proponowane w roku Koguta kolory należą do niezwykle energetycznych, a przy tym modnych. Zawsze może to być dla nas dodatkowy pretekst, by wpleść je w swoje stylizacje.

Zobaczcie kolorowe dodatki i akcesoria w sklepie Avanti.

Zobacz także
  • Prairie skirt - amerykański sposób na kobiecą sylwetkę Prairie skirt - amerykański sposób na kobiecą sylwetkę
  • Fot. www.m.shein.com, autor: brak informacji  / www.fabyoubliss.com, autor: brak informacji  / www.blog.styleestate.com, autor: brak informacji Żółty w codziennych zestawach
  • Pastelowa spódnica Jakie dodatki do pastelowej spódnicy? Odpowiadamy na #pytanieodczytelniczki
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX