Nie aborcja, a GMO. Maja Bohosiewicz ostrzega przed podpisaniem innej kontrowersyjnej umowy

Aktorka, Maja Bohosiewicz w odróżnieniu od wielu koleżanek po fachu, nie poparła "czarnego protestu". - Na pierwszych stronach czarny protest. A po cichu przechodzi właśnie ustawa która zaważy na życiu każdego z nas - pisze na swoim Facebooku 25-latka i otwiera dyskusję na temat produktów naszpikowanych GMO.

Znacie te zasadę, że jak celnicy zatrzymali na granicy samochód pełen kokainy, to w tym czasie pewnie przejechały cichaczem 3 takie tiry? - pyta internautów Maja Bohosiewicz.

Aktorka uważa, że spór wokół tematu aborcji to celowy zabieg ze strony rządzących.

Próbuje się wzburzyć lud, który ślepo będzie wychodził na ulice mając poczucie, że wie co się dzieje i ma prawo głosu. W między czasie po cichu, obok przejedzie "tir pełen narkotyków.

Bohosiewicz w dość ostrych słowach zwróciła się do kobiet, które walczą o liberalizację ustawy aborcyjnej oraz do przyszłych mam.

Post aktorki poparło setki komentujących.

Czym jest CETA?

CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) to umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Zakłada zniesienie ceł, ujednolicenie regulacji odnośnie sprzedaży po obu stronach oceanu.

Co to oznacza w praktyce? Kanada to trzeci na świecie producent żywności modyfikowanej genetycznie. Po wejściu w życiu umowy CETA na rynek europejski trafią produkty zawierające GMO.

Z powody ogólnopolskiej debaty nad zaostrzeniem przepisów aborcyjnych, CETA przesunęła się na drugi plan. Wprawdzie marszałek Sejmu zapowiedział, że podczas posiedzeń Sejmu w dniach 4,5,6 października ten temat zostanie poruszony, jednak to może się okazać spóźniony krok, bowiem umowa ma być podpisana 27 października w Brukseli.

Protest w Polsce

15 październik, 3 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA, pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędzie się demonstracja "Stop TTIP i CETA".

- CETA (umowa o wolnym handlu UE-Kanada) razem z TTIP (umowa UE-USA) mają utworzyć transatlantycką strefę wolego handlu. CETA jest już gotowa do podpisania, negocjacje TTIP wciąż trwają, ale wiele państw zapowiedziało zablokowanie przyjęcia porozumienia. CETA jest więc kluczowa dla wielkiego biznesu. Natomiast dla obywateli po obu stronach Atlantyku, którzy mówią NIE specjalnym przywilejom dla korporacji, kluczowe jest zablokowanie umowy - czytamy na stronie wydarzenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA